Перейти до eaKirNTU

Поширені питання при роботі з репозитарієм

 1. Що таке інституційний репозитарій eaKirNTU?
 2. Які переваги отримує автор, розміщуючи свої роботи у репозитарії eaKirNTU?
 3. Якою є політика, щодо змісту робіт, які можна розміщувати у репозитарії?
 4. Хто координує роботу репозитарію eaKirNTU?
 5. Я не працюю в КНТУ. Чи маю я можливість депонувати власні публікації в репозитарій вашого ВНЗ?
 6. Чи є зв'язок між електронним каталогом бібліотеки та електронним архівом КНТУ?
 7. Чи несе автор відповідальність за достовірність фактів, викладених у розміщеній науковій роботі?
 8. Чи потрібна реєстрація для перегляду та завантаження ресурсів репозитарію?
 9. Чи можу я отримувати інформацію про нові надходження до зібрання, яке мене зацікавило?
 10. Які матеріали я можу розміщувати до репозитарію самостійно?
 11. Якщо співавтор вже розмістив публікацію, чи потрапить вона в мою авторську колекцію?
 12. Чи складно самоархівувати матеріал? Скільки часу це займає?
 13. Чи маю я право розмістити в репозитарії публікацію, написану в співавторстві, якщо співавтор не згоден? І чи потрібна згода співавторів на розміщення публікації?
 14. Якщо співавтором моєї публікації є вчений з іншого навчального закладу, чи потрібно його вказувати в переліку авторів в репозитарії КНТУ?
 15. Чим відрізняються вимоги до розміщення публікації в електронному архіві від вимог до публікації в журналі?
 16. Чи можна розміщувати у репозитарій публікації, які вже були опубліковані або заархівовані в інших джерелах?
 17. Чи маю я право, після розміщення матеріалу в репозитарії КНТУ, розмістити власну наукову роботу в інших електронних архівах?
 18. Чи втрачаю я авторське право на публікацію після розміщення її в репозитарії?
 19. Чи можу я змінити або видалити свою публікацію, яка була розміщена мною в репозитарій раніше?
 20. Якщо я спочатку розмістив препринт в репозитарій, а потім публікую цю роботу в журналі. Чи маю я право залишити препринт в електронному архіві?
 21. Як мені посилатися на публікації, розміщені в електронному архіві?
 22. Як швидко моя публікація з'явиться в репозитарії після того, як я відправлю її на рецензування бібліотекарю?
 23. При заповненні графи «Бібліографічний опис», не завжди пам'ятаю правила опису документів. Нагадайте, будь ласка, вимоги щодо складання Бібліографії.
 24. Якою мовою заповнюються дані про публікації в системі репозитарію?
 25. У моїй публікації 7 ключових слів, кожне трьома мовами. Потрібно вводити усі трьома мовами, або тільки мовою оригіналу статті?
 1. Що таке інституційний репозитарій eaKirNTU?
 2. Інституційний репозитарій Кіровоградського національного технічного університету - це електронний архів публікацій науковців та студентів університету, який доступний вільно через мережу Інтернет. Інституційний репозитарій має скорочену назву eaKirNTU, яка є абревіатурою повної назви англійською мовою: Electronic archive Kirovograd National Technical University.
 3. Які переваги отримує автор, розміщуючи свої роботи у репозитарії eaKirNTU?
 4. Розміщення власних публікацій в інституційному репозитарії забезпечує Вільний доступ користувачів мережі Інтернет до ваших публікацій, дозволяє широко, відкрито і вільно ділитися та обмінюватися своїми напрацюваннями з колегами з усього світу. Крім того, дослідження неодноразово показали, що наукові праці, доступні безкоштовно on-line, набагато частіше цитуються.
 5. Якою є політика, щодо змісту робіт, які можна розміщувати у репозитарії?
 6. Згідно з політикою інституційного репозитарію КНТУ за змістом творів матеріали, розміщенні в архіві, повинні бути документами наукового, освітнього та методичного призначення, які дають користь світу для нових досліджень та нових знань і створені працівниками будь-якого структурного підрозділу КНТУ (аспірантами чи студентами університету).
 7. Хто координує роботу репозитарію eaKirNTU?
 8. Репозитарій координується бібліотекою університету. З питань самоархівування, пошукових можливостей, статистичних даних сховища звертайтеся до бібліотеки університету.
  Також за електронною поштою e-mail: kntulibrary@gmail.com
 9. Я не працюю в КНТУ. Чи маю я можливість депонувати власні публікації в репозитарій вашого ВНЗ?
 10. Репозитарій eaKirNTU є інституційним електронним архівом і, згідно з власною політикою, передбачає розміщення в ньому тільки роботи вчених та студентів університету. Якщо ви берете участь в партнерських видавничих проектах нашого університету, або є співавтором публікацій наших вчених, або публікуєте статті в наукових журналах КНТУ, то ваші роботи будуть розміщені в репозитарії автоматично згідно з Положенням про Інституційний репозитарій КНТУ.
 11. Чи є зв'язок між електронним каталогом бібліотеки та електронним архівом КНТУ?
 12. Ці два ресурси є різними за своєю політикою та функціональним призначенням, але частина ресурсів відображена і в Електронному каталозі, і в репозитаріі. Репозитарій відображає тільки публікації КНТУ, тобто наукові, науково-методичні, навчальні та інформаційно-рекламні роботи, при створенні яких використовувалися ресурси КНТУ (кадрові, матеріально-технічні, фінансові, нормативно-розважальні, іміджеві тощо.). А Електронний каталог відображає весь фонд бібліотеки університету, в тому числі і частину публікацій вчених КНТУ, яка є в фондах бібліотеки. У фонді бібліотеки є далеко не всі документи з тих, які заархівовані авторами в репозитарії.
 13. Чи несе автор відповідальність за достовірність фактів, викладених у розміщеній науковій роботі?
 14. Так.
 15. Чи потрібна реєстрація для перегляду та завантаження ресурсів репозитарію?
 16. Не потрібна. Доступ вільний.
 17. Чи можу я отримувати інформацію про нові надходження до зібрання, яке мене зацікавило?
 18. Так, Ви можете щодня отримувати повідомлення по електронній пошті про нові надходження до будь-якої колекції, яка вас зацікавила. Для цього необхідно зайти в обрану колекцію і натиснути кнопку «Підписатися». Зверніть увагу: цей сервіс доступний тільки для зареєстрованих користувачів. Тому, перш, ніж оформити підписку, необхідно пройти реєстрацію за посиланням на головній сторінці сайту репозитарію - Новий користувач? Зареєструйтеся!
 19. Які матеріали я можу розміщувати до репозитарію самостійно?
 20. Згідно з Положенням про Репозитарій Кіровоградського національного технічного університету, депозитором може бути як автор, так і уповноважений працівник бібліотеки.
  Бібліотечні працівники розміщують до репозитарію:
  • Навчальні та наукові видання вчених університету, які друкувалися видавництвом КНТУ.
  • Статті наукових збірників КНТУ;
  • Тези матеріалів конференцій, які проводилися на базі КНТУ;
  • Дисертації та автореферати дисертацій, захищених в КНТУ
  • Конкурсні наукові роботи студентів;
  • Звіти про НОД КНТУ;
  • Патенти співробітників КНТУ;
  Автор самостійно розміщує в репозиторії:
  • Власні навчальні та наукові видання, що видавалися НЕ у видавництві КНТУ;
  • Автореферати, дисертації (захищені НЕ в КНТУ);
  • Публікації з періодичних видань НЕ видавництва КНТУ;
  • Тези матеріалів конференцій, що проходять на базі інших установ, НЕ в КНТУ;
  • Препринти власних наукових праць.
  Важливо!
  Щоб запобігти дублюванню публікацій, перевірте їх наявність в репозиторії. Публікацію вже міг розмістити співавтор.
  Автору НЕ потрібно дублювати в репозитарій документи, які розміщує бібліотека університету і ті, які вже розмістив співавтор.
 21. Якщо співавтор вже розмістив публікацію, чи потрапить вона в мою авторську колекцію?
 22. Якщо один із співавторів вже розмістив публікацію, то ще раз її розміщувати НЕ потрібно, вона автоматично потрапляє в вашу авторську коллекцію. Щоб уникнути дублювання публікації, перевіряйте її на наявність в репозитарії.
 23. Чи складно самоархівувати матеріал? Скільки часу це займає?
 24. Процедура самоархівування не складна, займає кілька хвилин і здійснюється шляхом поетапного заповнення полів, що містять основний набір даних про роботу (метаданих): автор, назва, рік видання, анотація, ключові слова, видавництво і т.д., та електронного файлу публікації в рекомендованому pdf форматі. Пропонуємо користатися Покроковою інструкцією.
 25. Чи маю я право розмістити в репозитарії публікацію, написану в співавторстві, якщо співавтор не згоден? І чи потрібна згода співавторів на розміщення публікації?
 26. Кожен із співавторів публікації є власником авторських прав. Передавати університету на безоплатній основі невиключні права на використання публікації в інституційному репозитарії може будь-який з авторів. Але, щоб попередити можливі претензії з боку співавторів, ПЕРЕД розміщенням публікації в репозитарій узгодьте свої наміри з співавторами.
 27. Якщо співавтором моєї публікації є вчений з іншого навчального закладу, чи потрібно його вказувати в переліку авторів в репозитарії КНТУ?
 28. Обов'язково, потрібно. Окрім авторів вказуються всі співавтори публікації, незалежно від того, науковцями якого навчального закладу вони є.
 29. Чим відрізняються вимоги до розміщення публікації в електронному архіві від вимог до публікації в журналі?
 30. Журнал публікує матеріал, який пройшов перевірку і рецензію профільними фахівцями редакційної колегії. В електронному архіві публікація проходить мінімальну перевірку бібліотекарем-рецензентом, закріпленим за відповідною колекцією, на правильність оформлення запису та на тематичну приналежність конкретному автору.
 31. Чи можна розміщувати у репозитарій публікації, які вже були опубліковані або заархівовані в інших джерелах?
 32. Репозитарій eaKirNTU не претендує на першочергове розміщення публікації саме в ньому і не заперечує проти дублювання, але рекомендуємо науковцям КНТУ все ж в першу чергу скористатися саме інституційним репозитарієм, задля збереження рейтинговості та престижності навчального закладу. Ви можете розміщувати публікації, які вже були розміщені в інших репозитариях, на інших сайтах, опубліковані в журналах і т.д. Нагадуємо: перед розміщенням публікації, Вам слід перевірити авторську політику попереднього джерела (журналу і т.п.), де була опублікована ваша робота. У цьому вам допоможе ресурс SHERPA/RoMEO.
 33. Чи маю я право, після розміщення матеріалу в репозитарії КНТУ, розмістити власну наукову роботу в інших електронних архівах?
 34. Так, це навіть рекомендується для більш широкого поширення і збільшення шансів доступу до публікацій науковців усього світу. Що, в свою чергу, вплине на рейтинг Вашої наукової роботи (перегляди, завантаження, цитованість, зв'язки і т.д.).
 35. Чи втрачаю я авторське право на публікацію після розміщення її в репозитарії?
 36. Ні. За умовами Авторського договору, автор передає Університету на безоплатній основі невиключні права на використання твору, а саме:
  • На використання твору без отримання прибутку;
  • На відтворення роботи і його частин в електронній формі;
  • На надання електронних копій твору у відкритому доступі в мережі Інтернет.
  Опис кожного твору в репозитарії містить попередження для користувачів: Всі матеріали в архіві захищені авторським правом, всі права збережені.
 37. Чи можу я змінити або видалити свою публікацію, яка була розміщена мною в репозитарій раніше?
 38. Після того, як заархівована і відправлена вами публікація була прорецензована і прийнята в репозитарій, ви не можете її коригувати або видаляти. Це може зробити лише адміністратор сховища за вашим особистим проханням. Прохання можете адресувати листом з власної електронної адреси, телефонним дзвінком до бібліотеки або особистим візитом до адміністратора eaKirNTU.
 39. Якщо я спочатку розмістив препринт в репозитарій, а потім публікую цю роботу в журналі. Чи маю я право залишити препринт в електронному архіві?
 40. У кожного журналу своя індивідуальна політика з цього питання. Але, хоч би якою була політика журналу, якщо авторський договір, який ви підписуєте з видавцем, не вимагає видалення опублікованого препринта, то ви можете залишити його в електронному архіві. Тобто, якщо видавець забороняє розміщення препринтів, то він обов'язково обумовлює це в авторському договорі. Авторські політики журналів можна перевірити за допомогою ресурсу SHERPA / RoMEO . Перевірити політику іноземних журналів філософської тематики ви можете за допомогою ресурсу PhilSci-Archive .
 41. Як мені посилатися на публікації, розміщені в електронному архіві?
 42. Посилання на матеріали репозитарію завжди повинне бути спрямоване на метадані документу, а не безпосередньо на його електронну версію. Це дозволяє швидко знайти публікацію і ознайомитися з усіма її вихідними даними, яких навіть може не вистачати в самій електронній версії публікаціі.Таким посиланням є уніфікований ідентифікатор ресурсу URI.
 43. Як швидко моя публікація з'явиться в репозитарії після того, як я відправлю її на рецензування бібліотекарю?
 44. Всі публікації рецензуються бібліотекарем-рецензентом на протязі одного робочого дня. Після того, як документ пройшов рецензування, документ відразу ж з'являється в електронному архіві і знаходиться у вільному доступі для всіх користувачів Інтернет мережі з будь-якої країни світу. А вам на електронну скриньку відразу ж приходить лист з повідомленням про те, що ваш ресурс доданий в репозитарій і розміщений за вказаним посиланням - уніфікований ідентифікатор ресурсу - URI. Перейшовши за посиланням, відкриється сторінка опису вашого матеріалу.
 45. При заповненні графи «Бібліографічний опис», не завжди пам'ятаю правила опису документів. Нагадайте, будь ласка, вимоги щодо складання Бібліографії.
 46. Загальні вимоги та правила складання бібліографічного опису регламентуються "ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 Бібліографічний запис. Бібліографічний опис.". Якщо зручніше користуватися короткими рекомендаціями із зразками бібліографічного опису документів - то дивіться Приклади складання бібліографічного опису, відповідно ДСТУ 7.1: 2006 або Основи бібліографічного опису (презентація на допомогу депозиторам) . Також можна звертатися з питаннями безпосередньо до бібліотекаря-рецензента відповідної колекції.
 47. Якою мовою заповнюються дані про публікації в системі репозитарію?
 48. Рекомендується всі метадані заносити мовою оригіналу публікації.
 49. У моїй публікації 7 ключових слів, кожне трьома мовами. Потрібно вводити усі трьома мовами, або тільки мовою оригіналу статті?
 50. Потрібно вводити всі ключові слова, які у вас є, трьома мовами. Це збільшує пошукові можливості вашої публікації користувачами Інтернету. Крім того, пам'ятайте , що кожне ключове слово або ключова фраза записуються в окремій, відведеній для цього секції у програмі.