Кафедра історії, археології, інформаційної та архівної справи

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/780

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Item
    Кримські татари в податковій політиці Російської імперії у дореформений період
    (Інститут історії України НАН України, 2008) Орлик, В. М.
    У статті охарактеризовано податкові зобов'язання кримських татар та подано динаміку зростання податкових зобов'язань останніх, які мешкали біля невеликих доріг протягом 1836-1844 pоків.
  • Item
    Податкова політика Російської імперії в Україні в дореформений період
    (Імекс-ЛТД, 2007) Орлик, В. М.
    У монографії розглядається історія податкової політики Російської імперії в українських губерніях з кінця XVIII ст. до 1861 р. Автор, на тлі складних і часто непослідовних дій російської влади, комплексно досліджує становлення та діяльність основних інститутів реалізації цієї політики, взаємозв’язок соціально-економічного стану імперії Романових із оподаткуванням населення. Простежується еволюція взаємовідносин Санкт-Петербургу й українських регіонів у фіскальній галузі, поширення на їхні терени російських податкових статей, особливості різних видів оподаткування в українських губерніях, їх станові, етнічні й регіональні складові податкової політики Російської імперії. Книга є першим в українській історіографії спеціальним дослідженням державного та місцевого оподаткування населення українських губерній в дореформений період. Монографія розрахована на науковців, викладачів, студентів і всіх, хто цікавиться історією України та Російської імперії.
  • Item
    Державні селяни в податковій політиці Російської імперії в кінці XVIII - середині XIX ст. (на матеріалах українських губерній)
    (Інститут історії України НАН України, 2007) Орлик, В. М.
    Стаття присвячена дослідженню прямого оподаткування державних селян українських губерній Російської імперії періоду від третього поділу Польщі до початку реформ Олександра II. Заслуговують на увагу розрахунки вартості податкового навантаження державних окладних податків однієї ревізької душі державних селян.
  • Item
    Методологічні аспекти дослідження проблем податкової політики в українських губерніях Російської імперії у першій половині XIX ст.
    (Інститут історії України НАН України, 2008) Орлик, В. М.
    Стаття присвячена проблемам методологи дослідження податкової політики російського царату в українських губерніях у дореформений період.
  • Item
    Селяни України та їх оподаткування в XVII - середині XIX ст.
    (Пшонківський О. В., 2012) Гуржій, О. І.; Орлик, В. М.
    У монографії розглядаються проблеми історії оподаткування сільського населення України у XVII- середині XIX ст., висвітлюються процеси структуризації та еволюції різних груп сільських мешканців у взаємозв’язку з їхніми фіскальними зобов’язаннями. Автори комплексно досліджують особливості становлення та діяльність основних інституцій реалізації податкової політики на тлі складних і часто непослідовних заходів урядових структур, вивчають процеси поширення на українські терени російських податкових статей, специфіку різних видів оподаткування крізь призму станових, етнічних та регіональних складових фіскальної політики. Монографія розрахована на науковців, викладачів, студентів і всіх, хто цікавиться історією України та Російської імперії.
  • Item
    До питання створення та діяльності інституту податних інспекторів в українських губерніях Російської імперії
    (Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г. Сковороди, 2012) Орлик, В. М.; Годунова, Л. В.; Orlyk, V.; Godunova, L.
    Стаття присвячена історії податкової політики уряду Російської імперії, зокрема інституту податних інспекторів, регіональні особливості впровадження та діяльності якого досліджені недостатньо. Describes the history of the tax policy of the government of the Russian Empire, in particular institute tax inspector, regional features and implementation activities which explored enough. Статья посвящена истории налоговой политики правительства Российской империи, в частности института податных инспекторов, региональные особенности внедрения и деятельности которого исследованы недостаточно.