Кафедра аудиту, обліку та оподаткування

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/11014

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Item
    Економічний аналіз як основа прийняття ефективних рішень в управлінні суб’єктами господарювання сфери агробізнесу
    (ОНЕУ, 2024) Лисенко, А. М.; Акімов, С. С.; Чадай, Ю. В.
    Автори виокремили стадії процесу розробки рішень, розкрили їх зміст, дослідили особливості взаємодії керуючої та керованої підсистем в системі управління суб'єктами господарювання. Акцентується увага на тому, що суб'єкти господарювання сфери агробізнесу різняться за обсягами діяльності та організаційно-правовими формами, що здійснює значний вплив на організацію та проведення ними аналізу. Автори стверджують, що для адекватної економічної оцінки ситуацій та прийняття ефективних рішень у сфері агробізнесу важливими моментами є: розуміння особливостей розвитку сільського господарства, основ ведення обліку, складання звітності, оподаткування; поєднання знань, логіки та раціонального мислення; узгодженість організаційних цілей та стратегій; орієнтація на процес; встановлення пріоритетів; відповідальність у розробці та реалізації рішень.
  • Item
    Теоретичні аспекти аналізу бізнес-портфеля суб’єктів господарювання аграрної сфери
    (ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2024) Лисенко, А. М.; Акімов, С. С.; Чадай, Ю. В.
    Автори розглядають бізнес-портфель як сукупність бізнес-одиниць, зон господарювання, окремих продуктів, які виробляються підприємством, або набір продуктів одного цільового призначення, які відрізняються ціною та цінністю. На їхню думку, аналіз бізнес-портфеля суб’єктів господарювання, у тому числі й аграрної сфери, базується на виокремленні стратегічних зон господарювання (певних сегментів середовища, у яких такі суб’єкти фактично здійснюють, або планують здійснювати свою діяльність), стратегічних одиниць бізнесу (організаційних одиниць, відповідальних за розробку стратегічних позицій в певних зонах господарювання), стратегічних господарських підрозділів (які виокремлюються у структурі бізнес-одиниць та мають чітко виражену спеціалізацію), окремих продуктів або набору продуктів ідентичного цільового призначення. Виходячи з галузевої специфіки, для суб’єктів господарювання аграрної сфери виокремлено етапи проведення аналізу бізнес-портфеля, розроблено узагальнену схему проведення такого аналізу, досліджено популярні інструменти портфельного аналізу. У процесі формування ефективної моделі ведення агробізнесу рекомендовано виокремлювати бізнес-об’єкти (кластери) споживачів продукції, постачальників ресурсів, дебіторів. Встановлено, що важливими напрямами кластерного аналізу є оцінка та прогнозування розвитку бізнес-моделі суб’єктів господарювання з метою визначення можливостей щодо підвищення конкурентоспроможності бізнесу в інтегрованих аграрних формуваннях, а також групування виокремлених бізнес-об’єктів (кластерів) з метою розробки ефективних управлінських рішень.
  • Item
    Організація аналізу фінансово-господарської діяльності суб'єктами господарювання аграрної сфери
    (Центрально-Українське видавництво, 2023) Лисенко, А. М.; Акімов, С. С.
    Підвищення результативності фінансово-господарської діяльності суб’єктами господарювання аграрної сфери не є можливим без раціонально налагодженої економічної роботи на рівні таких суб’єктів. Важлива роль при цьому має відводитися економічному аналізу, який забезпечує виявлення внутрішніх та зовнішніх резервів на основі дослідження причинно-наслідкових взаємозв’язків процесів і явищ та належна організація якого, основана на урахуванні потенційних можливостей та специфіки діяльності кожного суб’єкта господарювання, забезпечує підвищення показників ефективності на мікроекономічному рівні. Встановлено, що у фермерських господарствах аналіз фінансово-господарської діяльності не проводиться належним чином, що призводить до погіршення результатів діяльності таких суб’єктів господарювання. Авторами узагальнені основні підходи до трактування поняття «організація економічного аналізу», запропоновано розподіляти організаційні складові за етапами організації аналітичного дослідження.