Економічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/762

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 26
  • Item
    Джерела забезпечення фінансування відновлення економіки країн, що постраждали від військового вторгнення
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Колодка, Н. С.
    Підтримання життєдіяльності економіки країни під час воєнного конфлікту та відновлення після війни є критично важливими аспектами для будь-якої держави. Воєнні дії часто призводять до серйозних зруйнувань і руйнувань у всіх сферах економіки – від інфраструктури та промисловості до соціальних служб і фінансової системи. В той час, як конфлікт завершено, настає фаза відновлення, яка включає в себе оцінку збитків, відновлення інфраструктури, соціальна підтримка та інші процеси, які спрямовані на швидке повернення до попередніх масштабів економіки та розвитку суспільства.
  • Item
    Стан ринку землі в Україні: сучасний огляд в умовах війни
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Ланг, В. І.; Дугієнко, Н. О.
    Стан ринку землі в Україні на сучасному етапі є об‘єктом великого інтересу та значущих змін, так як країна впроваджує ключові реформи у сфері земельних відносин. Після довгого періоду мораторію на продаж і купівлю сільськогосподарських земель, Україна крокує у нову еру, де власники землі мають можливість здійснювати правочини з нерухомістю цього виду. Зміни в законодавстві та відкриття ринку сільськогосподарських земель створюють не лише нові можливості для селян, сільських громад, та бізнесу, але і ставлять перед Україною великі виклики, які вимагають обережного та ефективного підходу до управління цим ресурсом.
  • Item
    Особливості вантажних перевезень в умовах воєнного стану: вітчизняний та світовий досвід
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Левченко, І. В.; Пашко, М. Ю.
    Вантажні перевезення є важливим елементом будь-якої логістичної системи, вони відіграють велику роль в економічних відносинах як всередині країни, так і за її межами. Саме завдяки вантажним перевезенням підприємства та компанії мають доступ до нових ринків збуту шляхом перевезення вантажу на великі відстані. Такі перевезення широко використовуються як для внутрішніх, так і для міжнародних перевезень. Вони відіграють надзвичайно важливу роль у формуванні всіх зовнішньоекономічних зв'язків, в особливості з країнами далекого зарубіжжя.
  • Item
    Імперативи повоєнного відновлення України в контексті сталого розвитку та євроінтеграції
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Драчук, Ю. З.; Зеркаль, А. В.; Панькова, О. В.
    Відновлення України – всеосяжна реконструкція, головною метою якої є глибока модернізація країни, розбудова цифрової держави, національної економіки, системи безпеки і оборони, промислового і аграрного секторів, досягнення енергетичної незалежності, модернізація основних суспільних інституцій, інфраструктури, бізнес-середовища, освіти, системи охорони здоров‘я тощо. Неоголошена війна, що триває, має непоправні руйнівні наслідки – вона забрала багато життів українців, зламала долі багатьох українських родин тощо і супроводжується величезними економічними, соціальними, екологічними втратами. Необхідність відновлення національної економіки вимагає серйозного аналізу та розуміння економічної, соціальної та екологічної складових.
  • Item
    Стан та динаміка рівня монетизації в Україні
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Євсеєв, І. Є.; Рудич, А. І.
    Необережне збільшення грошової маси шляхом емісії може призвести до високої інфляції та, як наслідок, до зниження рівня монетизації. Тому емісійні гроші слід розподіляти не лише на погашення боргів ті в банківську сферу, що сприяє збільшенню споживчого попиту, але й в інвестиційний сектор, що сприяє розвитку економіки та підвищенню рівня монетизації.
  • Item
    Національні програми відновлення України після війни: їх спрямованість та очікувані результати
    (Академія Прикладних Наук Мазовія, 2024) Лисенко, А. М.; Lysenko, A.
    Автором систематизовано принципи, на яких базується проєкт Плану відновлення України на період 2023–2032 рр., перелік національних програм, узагальнено очікувані результати від впровадження запланованих заходів щодо відновлення України. Ставиться акцент на тому, що першочерговим завданням для досягнення поставлених цілей є мобілізація внутрішніх зусиль при підтримці партнерів для зупинення агресора. The author systematized the principles on which the project of the Recovery Plan of Ukraine for the period 2023–2032 is based, a list of national programs, summarized the expected results from the implementation of the planned measures for the recovery of Ukraine. Emphasis is placed on the fact that the primary task for achieving the set goals is the mobilization of internal efforts with the support of partners to stop the aggressor. Autor usystematyzował zasady, na których opiera się projekt Planu Odbudowy Ukrainy na lata 20232032, listę programów krajowych, podsumował oczekiwane rezultaty z realizacji zaplanowanych działań na rzecz odbudowy Ukrainy. Podkreślono, że podstawowym zadaniem dla osiągnięcia postawionych celów jest mobilizacja wewnętrznych wysiłków przy wsparciu partnerów, aby powstrzymać agresora.
  • Item
    Стратегічні пріорітети розвитку підприємства у сучасних умовах
    (ЦНТУ, 2023) Гайворонська, А. О.; В’юник, О. В.