Кафедра деталей машин та прикладної механіки

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/787

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 100
  • Item
    Збудник резонансних вібрацій спрямованої дії з тілами кочення
    (ЦНТУ, 2023) Філімоніхін, Г. Б.; Яцун, В. В.; Філімоніхіна, І. І.; Олійніченко, Л. С.; Мелешко, Є. В.; Амосов, В. В.; Васильковський, О. М.; Єніна, І. І.
    Збудник резонансних вібрацій спрямованої дії з тілами кочення, що містить електродвигун, основу, вал, порожнистий корпус з кільцевою біговою доріжкою, тіло кочення, масло, що змащує бігову доріжку, причому електродвигун приєднаний до вала, вал встановлений в основу з можливістю обертання, порожнистий корпус жорстко насаджений на вал, тіло кочення встановлене всередину порожнистого корпусу з можливістю кочення по біговій доріжці, який відрізняється тим, що містить аналогічний електродвигун, вал, порожнистий корпус з кільцевою біговою доріжкою, тіло кочення, масло, що змащує бігову доріжку, причому аналогічний електродвигун надає аналогічному валу протилежний напрямок обертання.
  • Item
    Резонансний збудник вібрацій спрямованої дії з тілами кочення
    (ЦНТУ, 2023) Філімоніхін, Г. Б.; Яцун, В. В.; Філімоніхіна, І. І.; Мелешко, Є. В.; Амосов, В. В.; Васильковський, О. М.; Мацуй, А. М.; Якименко, С. М.
    Резонансний збудник вібрацій спрямованої дії з тілами кочення, що містить основу, вал, порожнистий корпус з кільцевою біговою доріжкою, тіло кочення, масло, що змащує бігову доріжку, причому вал встановлений в основу з можливістю обертання, порожнистий корпус жорстко насаджений на вал, тіло кочення встановлене всередину порожнистого корпусу з можливістю кочення по біговій доріжці, який відрізняється тим, що містить аналогічний вал, порожнистий корпус з кільцевою біговою доріжкою, тіло кочення, масло та пасову передачу з перехресним розміщенням паса, що дозволяє валам обертатися з рівними кутовими швидкостями у протилежних напрямках.
  • Item
    Patterns in change and balancing of aerodynamic imbalance of the low-pressure axial fan impeller
    (2018) Olijnichenko, L.; Filimonikhin, G.; Nevdakha, A.; Pirogov, V.; Олійніченко, Л. С.; Філімоніхін, Г. Б.; Невдаха, А. Ю.; Пирогов, В. В.
    Дослiдженi особливостi змiни i балансування аеродинамiчної незрiвноваженостi робочого колеса осьового вентилятора типу ВО-06-300 (Україна). Знайдена аеродинамiчна неврiвноваженiсть робочого колеса, викликана установкою однiєї лопатки: – пiд iншим кутом атаки; – з порушенням рiвномiрностi кроку; – не перпендикулярно до подовжньої осi робочого колеса; – за наявнiстю вiдразу всiх трьох вище названих похибок встановлення. Оцiнена змiна аеродинамiчної незрiвноваженостi вiд змiни густини повiтря. Оцiнений вплив температури повiтря, висоти над рiвнем моря, атмосферного тиску на густину повiтря i аеродинамiчну незрiвноваженiсть. Встановлено, що при iншому кутi атаки i при порушеннi перпендикулярностi виникає динамiчна незрiвноваженiсть, у який моментна складова на порядок бiльша за статичну складову. При порушеннi рiвномiрностi кроку виникає тiльки статична складова, що лежить у площинi робочого колеса. Серед розглянутих похибок найбiльш небажаною є встановлення лопатки пiд iншим кутом атаки. При такiй похибцi аеродинамiчна незрiвноваженiсть у 6–8 разiв бiльша, нiж при iнших. При змiнi в робочому колесi кута атаки однiєї лопатки на ±4o можна погiршити точнiсть балансування робочого колеса до класу точностi G 6,3 при частотi 1500 об/хв, чи G 16 – при 3000 об/хв. Встановлено, що звичайну i аеродинамiчну незрiвноваженостi можна балансувати одночасно. Балансування доцiльно проводити динамiчне в двох площинах корекцiї. Балансування можна проводити корегуванням мас чи пасивними автобалансирами. На конкретному прикладi показана методика врахування аеродинамiчної неврiвноваженостi в диференцiальних рiвняннях руху осьового вентилятора. Вiдповiдно до методики складовi аеродинамiчної незрiвноваженостi додаються до вiдповiдних складових звичайної незрiвноваженостi. Одержанi результати застосовнi на етапах проектування i виготовлення осьових вентиляторiв низького тиску. Їх застосування дозволить полiпшити вiбрацiйнi характеристики зазначених вентиляторiв.
  • Item
    Маятниковий резонансний збудник вібрацій спрямованої дії
    (ЦНТУ, 2023-01-11) Філімоніхін, Г. Б.; Яцун, В. В.; Філімоніхіна, І. І.; Олійніченко, Л. С.; Мелешко, Є. В.; Гуцул, В. І.; Невдаха, Ю. А.; Якименко, С. М.
    Маятниковий резонансний збудник вібрацій спрямованої дії, що містить основу, вал, маятник, причому вал встановлений в основу з можливістю обертання, маятник вільно насаджений на вал так, що при обертанні маятника навколо вала виникають сили в'язкого опору, який відрізняється тим, що містить аналогічний вал, маятник та пасову передачу з перехресним розміщенням паса, шо дозволяє валам обертатися з рівними кутовими швидкостями у протилежних напрямках.
  • Item
    Маятниковий збудник резонансних вібрацій спрямованої дії
    (ЦНТУ, 2023) Філімоніхін, Г. Б.; Яцун, В. В.; Філімоніхіна, І. І.; Єніна, І. І.; Мелешко, Є. В.; Гуцул, В. І.; Мацуй, А. М.; Невдаха, Ю. А.
    Маятниковий збудник резонансних вібрацій спрямованої дії, що містить електродвигун, основу, вал, маятник, причому вал встановлений в основу з можливістю обертання, маятник вільно насаджений на вал так, що при обертанні маятника навколо вала виникають сили в'язкого опору, який відрізняється тим, що містить аналогічний електродвигун, вал і маятник, причому аналогічний електродвигун надає аналогічному валу протилежний напрямок обертання.
  • Item
    Збудник резонансних вібрацій спрямованої дії з маятниками
    (ЦНТУ, 2023) Філімоніхін, Г. Б.; Яцун, В. В.; Філімоніхіна, І. І.; Олійніченко, Л. С.; Мелешко, Є. В.; Гуцул, В. І.; Мацуй, А. М.; Якименко, С. М.
    Збудник резонансних вібрацій спрямованої дії з маятниками, що містить основу, вал, маятник, причому вал встановлений в основу з можливістю обертання, маятник вільно насаджений на вал так, що при обертанні маятника навколо вала виникають сили в'язкого опору, який відрізняється тим, що містить аналогічний вал, маятник, шків та пасову передачу з двостороннім пасом, що дозволяє валам обертатися з рівними кутовими швидкостями у протилежних напрямках.
  • Item
    Маятниковий інерційний збудник резонансних вібрацій спрямованої дії
    (ЦНТУ, 2021-11-17) Філімоніхін, Г. Б.; Гуцул, В. І.; Подопригора, Н. В.; Рагулін, С. В.; Садовий, М. І.; Трифонова, О. М.; Якименко, М. С.; Якименко, С. М.
    Маятниковий інерційний збудник резонансних вібрацій спрямованої дії, що містить основу, вал, маятник, причому вал встановлений в основу з можливістю обертання, маятник вільно насаджений на вал так, що при обертанні маятника навколо вала виникають сили в'язкого опору, який відрізняється тим, що додатково містить аналогічний вал і маятник та зубчасте зачеплення, що дозволяє валам обертатися з рівними кутовими швидкостями у протилежних напрямках.
  • Item
    Інерційний збудник резонансних вібрацій спрямованої дії з тілами кочення
    (2021-11-17) Філімоніхін, Г. Б.; Гуцул, В. І.; Подопригора, Н. В.; Рагулін, С. В.; Садовий, М. І.; Трифонова, О. М.; Якименко, М. С.; Якименко, С. М.
    Інерційний збудник резонансних вібрацій спрямованої дії з тілами кочення, що містить основу, вал, порожній корпус з кільцевою біговою доріжкою, тіло кочення, масло, що змащує бігову доріжку, причому вал встановлений в основу з можливістю обертання, порожній корпус жорстко насаджений на вал, тіло кочення встановлене всередину порожнього корпусу з можливістю кочення по біговій доріжці, який відрізняється тим, що додатково містить аналогічний вал, 30 порожній корпус з кільцевою біговою доріжкою, тіло кочення, масло та зубчасте зачеплення, що дозволяє валам обертатися з рівними кутовими швидкостями у протилежних напрямках.
  • Item
    Опір матеріалів. Частина І
    (ЦНТУ, 2024) Філімоніхін, Г. Б.; Пирогов, В. В.; Олійніченко, Л. С.; Filimonikhin, G.; Pirogov, V.; Olijnichenko, L.
    Навчальний посібник призначено для закріплення теоретичного матеріалу та полегшення самостійної роботи студентів під час виконання індивідуальних завдань з дисципліни “Опір матеріалів”. Також його можна використовувати і для розв’язання задач, які виникають перед інженером на практиці при проектуванні або удосконаленні різноманітних будівельних конструкцій та машин.
  • Item
    Технічна механіка. Статика, динаміка. Практичні заняття
    (ЦНТУ, 2024-05) Філімоніхін, Г. Б.; Пирогов, В. В.; Олійніченко, Л. С.
    Технічна (теоретична) механіка – загальнонаукова дисципліна, яка займає важливе місце в вузівській програмі фундаментальної підготовки спеціалістів. Її розділи “Статика”, ”Кінематика” і ”Динаміка” – відносно самостійні частини курсу, які використовується для вивчення багатьох предметів. Необхідною умовою успішного оволодіння курсом є виконання індивідуальних домашніх завдань. Задачі треба розв’язувати на протязі семестру відразу після розгляду відповідної теми на лекціях, чи практичних заняттях. Поточний контроль відбувається шляхом розв’язання типових задач курсу на контрольних і самостійних роботах, які проводяться після закінчення відповідних розділів. У посібнику сформульовані типові багатоваріантні задачі та приведені приклади їх розв’язання. Посібник відповідає діючій робочій програмі з теоретичної механіки, призначений для студентів електротехнічних спеціальностей і може бути використаний як в навчальному процесі, так і в інженерній практиці.