Кафедра автоматизації виробничих процесів

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/774

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 39
  • Item
    Енергозбереження та використання поновлюваних джерел енергії. Лабораторні роботи
    (ЦНТУ, 2023) Голик, О. П.; Жесан, Р. В.; Зубенко, В. О.
    Для того, щоб підтримувати сучасний рівень добробуту, людству доведеться перейти на нові системи енергопостачання. А фахівцю у галузі енергетики необхідно володіти сучасними знаннями щодо вирішення комплексних спеціалізованих задач і практичних проблеми, пов’язаних із виробництвом, передачею та розподіленням електричної енергії, використанням поновлюваних (відновлюваних) джерел та енергозбереженням. Мета навчальної дисципліни «Енергозбереження та використання поновлюваних джерел енергії» полягає у забезпеченні здобувачів вищої освіти комплексом знань, умінь та навичок, необхідних для застосування в професійній діяльності в сфері використанням різних видів енергії та різноманітних енергетичних пристроїв і обладнання; ознайомленні з існуючими та перспективними методами енергозбереження; принципами, способами та особливостями використання поновлюваних (відновлюваних) джерел енергії, що застосовуються для задоволення потреб сучасного виробництва; формуванні навичок системного підходу до створення й використання сучасних енергетичних засобів, наукових досліджень, адміністративно-організаційного управління.
  • Item
    Енергозбереження та використання поновлюваних джерел енергії. Частина 1. Конспект лекцій
    (ЦНТУ, 2023) Жесан, Р. В.; Голик, О. П.
    Забезпечення здобувачів вищої освіти комплексом знань, умінь та навичок, необхідних для застосування в професійній діяльності у сфері використанням різних видів енергії та різноманітних енергетичних пристроїв і обладнання; ознайомлення із існуючими та перспективними методами енергозбереження; принципами, способами та особливостями використання поновлюваних (відновлюваних) джерел енергії, що застосовуються для задоволення потреб сучасного виробництва; формування навичок системного підходу до створення та використання сучасних енергетичних засобів, наукових досліджень, адміністративно-організаційного управління.
  • Item
    Електронні компоненти. Частина ІІ
    (ЦНТУ, 2021) Жесан, Р. В.; Голик, О. П.
    Для виконання лабораторних робіт використовується комп’ютерна програма Electronics Workbench (електронний конструктор), яка дозволяє реалізувати технологію інтерактивної (тобто модельованої безпосередньо на екрані) побудови електричних схем. Лабораторні установки з фіксованим набором схемних елементів і певним набором вимірювальних приладів суттєво обмежують можливості навчального процесу. При використанні комп’ютерної програми конструювання електронних схем реалізується принципово новий підхід в розв’язанні навчальних задач. На екрані монітора може бути побудована електрична принципова схема пристрою будь-якої складності, параметри елементів якої можуть задаватися і змінюватися в широкому діапазоні значень. При цьому вимірювання основних електричних параметрів можливе одночасно в необмеженій кількості точок.
  • Item
    Електронні компоненти. Частина І
    (ЦНТУ, 2021) Жесан, Р. В.; Голик, О. П.
    «Електронні компоненти телекомунікаційних систем» – це вибіркова навчальна дисципліна, предметом вивчення якої є пасивні та активні радіоелектронні компоненти, на основі яких будуються комунікаційні й радіотехнічні системи. У ній викладається суть фізичних процесів, що відбуваються в електронних компонентах, з урахуванням впливу технологічних параметрів і відхилень; інформаційні, арифметичні, логічні та схемотехнічні основи побудови телекомунікаційних систем, мереж і засобів зв’язку. Розглядаються елементи, типові функціональні вузли й основні пристрої; методи їх розрахунку та особливості застосування; системи умовних позначень.
  • Item
    Охорона праці в галузі
    (ЦНТУ, 2021) Зубенко, В. О.; Жесан, Р. В.; Березюк, І. А.; Голик, О. П.
    Викладений матеріал спрямований на формування у майбутніх фахівців умінь та компетенцій для забезпечення ефективного управління охороною праці та поліпшення умов праці з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу та міжнародного досвіду, а також в усвідомленні нерозривної єдності успішної професійної діяльності з обов'язковим дотриманням усіх вимог безпеки праці у конкретній галузі.
  • Item
    Енергозбереження та використання поновлюваних джерел енергії. Лабораторні роботи
    (ЦНТУ, 2020) Голик, О. П.; Жесан, Р. В.
    Метою лабораторного практикуму є практичне вивчення, закріплення та поглиблення базових знань, отриманих під час лекційних занять.
  • Item
    Основи енергоменеджменту в АПК
    (ЦНТУ, 2020) Голик, О. П.; Мірошніченко, М. С.; Жесан, Р. В.
    Наведені методичні рекомендації до виконання практичних робіт є складовою частиною дисципліні «Основи енергоменеджменту в АПК» для студентів, які навчаються за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Метою практикуму є практичне вивчення, закріплення та поглиблення базових знань, отриманих під час лекційних занять. Студент повинен ознайомитись з проблемами вибору та обґрунтування більш раціонального типу енергоносіїв, інвестування та фінансування в енергозбереженні, енергетичного навантаження підприємства, питаннями інформаційного забезпечення енергоменеджменту. В даних методичних вказівках для виконання практичних робіт наведено задачі, які необхідно розв’язати студентам, згідно індивідуального завдання.
  • Item
    Основи енергоменеджменту в АПК
    (ЦНТУ, 2020) Голик, О. П.
    В даних методичних вказівках для виконання самостійної роботи наведено перелік тем, які студенти повинні опанувати самостійно, та короткі теоретичні відомості. Наведені методичні рекомендації до виконання самостійної роботи є складовою частиною дисципліні «Основи енергоменеджменту в АПК» для студентів, які навчаються за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Студент повинен ознайомитись з проблемами вибору та обґрунтування більш раціонального типу енергоносіїв, інвестування та фінансування в енергозбереженні, енергетичного навантаження підприємства, питаннями інформаційного забезпечення енергоменеджменту.
  • Item
    Інтелектуальні системи підтримки прийняття рішень
    (ЦНТУ, 2024) Голик, О. П.; Неруш, О. А.
    Дисципліна «Інтелектуальні системи підтримки прийняття рішень» є складовою методичного забезпечення навчального процесу для підготовки магістрів галузі знань «Електроніка та телекомунікації» за спеціальністю 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» освітньо-професійної програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Метою дисципліни є надання майбутньому магістру чіткого розуміння про моделі, методи та програмні засоби для вирішення інтелектуальних задач та для побудови інтелектуальних систем. Вивчення даної дисципліни допомагає здобувачу освіти формувати системи теоретичних знань, прикладних умінь і практичних навичок щодо використання методичного апарату та інструментарію для організації процесу розробки управлінських рішень у різноманітних сферах автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, робототехніки, енергетики, економіки з використанням сучасних досягнень в галузі інформаційних технологій.
  • Item
    Енергозбереження та використання поновлюваних джерел енергії. Частина 1. Навчальний посібник
    (Лисенко В.Ф., 2020) Голик, О. П.; Жесан, Р. В.; Волков, І. В.; Чеканов, О. О.; Березюк, І. А.; Holyk, O.; Zhesan, R.; Volkov, I.; Chekanov, O.; Berezyuk, I.
    Посібник розрахований для студентів, що навчаються на технічних спеціальностях, пов’язаних з електроенергетикою, електротехнікою та електромеханікою, а також автоматизацією та комп’ютерно-інтегрованими технологіями The guide is intended for students studying technical specialty related to electrical engineering, automation and computer-integrated technologies.