Кафедра загального землеробства

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/790

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Item
    Вологозабезпеченість посівів озимої пшениці у весняно-літній період вегетації та їх врожайність в Північному Степу України
    (КОД, 2017) Мостіпан, М. І.
    Обґрунтовано, що врожайність озимої пшениці в північному Степу України по чорному пару у найбільшій мірі залежить від вмісту вологи у ґрунті на час відновлення весняної вегетації, та на початку фази трубкування. При цьому при переміщенні сівби з 25 серпня на 25 вересня зменшується залежність цих посівів від запасів вологи у ґрунті на час відновлення весняної вегетації, та різко зростає від запасів у фазу колосіння. Після попередника кукурудза на силос врожайність у найбільшій мірі залежить від вмісту вологи у ґрунті на час відновлення весняної вегетації та вмісту вологи у ґрунті у фазу колосіння. Чим пізніше проводиться сівба, тим збільшується залежність таких посівів від вологозабезпеченості на початку відновлення весняної вегетації, і зменшується від кількості вологи у ґрунті у фазу колосіння.
  • Item
    Вплив Гуміфілду на якість зерна пшениці озимої
    (КОД, 2017) Плетень, В. В.
    Дослідження впливу різноманітних регуляторів росту рослин на якість зерна озимої пшениці має важливе значення, оскільки від якості зерна залежить цінність його як сировини, що виражається у вартості отриманої продукції. У статті розглянуто, яким чином регулятор росту Гуміфілд впливає на якісні показники зерна озимої пшениці. Встановлено, що за використання Гуміфілду на озимій пшениці істотно збільшувалися натура зерна, вміст білка та клейковини. Найкращу якість зерна забезпечило обприскування посівів Гуміфілдом на початку фази кущення у нормі 100 г/га разом з обробкою насіння перед сівбою у нормі 200 г/т.
  • Item
    Поправки до технології
    (АГП Медіа, 2016) Мостіпан, М. І.; Mostipan, M.
    В статті розглянуто шляхи реалізації потенціалу урожайності пшениці озимої при впровадженні в технологію вирощування різних агрозаходів, які є найбільш актуальними на даному етапі розвитку аграрного виробництва.
  • Item
    Вологозабезпеченість посівів озимої пшениці у весняно-літній період вегетації та їх врожайність в Північному Степу України
    (КОД, 2017) Мостіпан, М. І.; Mostipan, M.
    Головна мета досліджень полягала у встановленні закономірностей зміни запасів продуктивної вологи у метровому шарі грунті під різновіковими посівами озимої пшениці після чорного пару та кукурудзи на силос та їх впливу на формування врожаю.
  • Item
    Продуктивність озимої пшениці залежно від технологічних прийомів вирощування в Північному Степу України
    (КОД, 2012) Савранчук, В. В.; Мостіпан, М. І.; Умрихін, Н. Л.; Ліман, П. Б.; Savranchuk, V.; Mostipan, M.; Umrykhin, N.; Liman, P.
    Мета роботи полягала у вивченні реакції сортів озимої пшениці на основні елементи технології вирощування, які забезпечують реалізацію генетичного потенціалу на високому рівні.
  • Item
    Наково-методологічні основи добору сортів озимої пшениці у агропромислових формуваннях Кіровоградщини
    (ПП “Ліра ЛТД”, 2006) Мостіпан, М. І.; Савранчук, В. В.; Ліман, П. Б.; Мостіпан, Т. В.; Mostipan, M.; Savranchuk, V.; Liman, P.; Mostipan, T.
    В статті розглянуто особливості підбору сортів озимої пшениниці для її вирощування в умовах Кіровоградської області