Методика формування інформаційно-дослідницьких компетентностей у здобувачів вищої освіти засобами цифрових технологій
Loading...
Date
Authors
Кононенко, С. О.
Кононенко, Л. В.
Манойленко, Н. В.
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
ЦДПУ ім. В. Винниченка
Abstract
У статті досліджено вплив цифрових технологій на методику формування інформаційно-дослідницьких компетентностей у здобувачів вищої освіти. Зазначено, що сучасне суспільство характеризується стрімким розвитком цифрових технологій. Розглянуті основні з них, які як очікується, призведуть до найбільш суттєвих змін в усіх сферах життєдіяльності людини. Досліджено переваги та недоліки використання найбільш поширених із цифрових технологій, що використовуються у сучасній вищий школі, а саме: платформ Moodle і Zoom.
Розглянуті категорії «інформація» та «знання», встановлено їх відмінності. Зазначено, що у процесі освіти відбувається отримання здобувачем «інформації», яку він за певних умов може трансформувати на «знання». Доведено, що цей процес у сучасному середовище значно оптимізується за умов сформованих інформаційно-дослідницьких компетентностей. Також зазначено, що за умов наявності цих компетентностей людина отримує здатність до перманентного навчання протягом всього свого життя.
Description
Keywords
інформаційно-дослідницькі компетентності, здобувачі вищої освіти, цифрові технології, інформація, знання, Zoom, Moodle
Citation
Кононенко, С. О. Методика формування інформаційно-дослідницьких компетентностей у здобувачів вищої освіти засобами цифрових технологій / С. О. Кононенко, Л. В. Кононенко, Н. В. Манойленко // Наукові записки. Серія : Педагогічні науки. – Кропивницький : ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2021. – Вип. 198. – С. 125-128.