Формування децентралізованого та розподіленого виробництва як напрямок повоєнного відновлення та посилення економічної безпеки країни
Loading...
Files
Date
Authors
Лях, О. В.
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Поліграф-Сервіс
Abstract
Пандемія коронавірусу COVID-19, політичний зсув у основних гравців глобальної економіки в бік протекціонізму, війни в Східній Європі та на Близькому Сході – все це продемонструвало високу ступінь вразливості географічно інтенсивних економічних зв‘язків та ланцюгів постачання і навіть загрозу майбутньої фрагментації світової економіки. Традиційний спосіб виробництва окремих деталей, компонентів, готових товарів та їх доставки за різними географічними напрямками вкрай нестійкий у теперішньому світі. Пошуки альтернативних шляхів постачання, як правило, призводять до більш високих витрат на доставку. З цих причин сучасним трендом в глобальній економіці стали намагання більшості представників промислового бізнесу зменшити кількість ланок у ланцюгах постачання та укоротити їх «плече», шляхом так званого решорінгу та локалізації виробництва.
Description
Keywords
децентралізовані системи виробництва, розподілені системи виробництва, повоєнне відновлення
Citation
Лях, О. В. Формування децентралізованого та розподіленого виробництва як напрямок повоєнного відновлення та посилення економічної безпеки країни / О. В. Лях // Глобальна безпека та асиметричність світового господарства в умовах нестабільного розвитку економічних систем : матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., 8 груд. 2023 р. – Кропивницький : Поліграф-Сервіс, 2024. – С. 257–261.