Кафедра міжнародних економічних відносин

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/11018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 165
  • Item
    Програма переддипломної практики. Міжнародні економічні відносини
    (ЦНТУ, 2024) Насипайко, Д. С.; Решитько, Т. В.; Сухомлин, М. О.
    Проходження переддипломної практики спрямовано на набуття здобувачами вищої освіти інтегральної, загальних та спеціальних компетентностей відповідно до вимог Стандарту вищої освіти України із спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
  • Item
    Правові аспекти сучасного розвитку транскордонного співробітництва України та ЄС
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Качур, В. М.
    Імплементація Угоди про асоціацію створює якісно нові умови розвитку прикордонних регіонів по обидва боки Шенгенського кордону, це викликає науковий інтерес вчених, які досліджують різні аспекти транскордонного розвитку. Досліджено вплив відносин ЄС з Україною та відносин Словацької Республіки з Україною на розвиток транскордонної співпраці на регіональному та місцевому рівнях між Словаччиною та Україною.
  • Item
    Контролінг у забезпеченні цифрової трансформації бізнесу в умовах євроінтеграції
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Кащена, Н. Б.
    Вступ України до Європейського Союзу надає широкі можливості вітчизняним підприємствам і відкриває доступ до європейського ринку. Розширення споживацької аудиторії, збільшення обсягів продажів підвищення конкурентоспроможності вимагає впровадження сучасних технологій, удосконалення бізнес-процесів і підвищення якості вітчизняної продукції (товарів, робіт, послуг) згідно визнаних в країнах ЄС стандартів. На тлі євроінтеграційних прагнень України відбувається й цифрова трансформація бізнес-процесів. Використання цифрових технологій та інноваційних підходів до управління дозволяє підприємствам подолати вразливості, спричинені війною, активізує участь бізнесу у відбудові країни, пришвидшує адаптацію до стандартів Європейського Союзу та надає можливість ринкової конкуренції на засадах прозорості, відкритості, справедливості, неупередженості та конфіденційності.
  • Item
    Вплив прямих іноземних інвестицій на розвиток економіки
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Коваленко, Д. О.; Решитько, Т. В.
    Існують різні позиції щодо оцінки важливості прямих іноземних інвестицій (ПІІ) для економіки приймаючої країни. Це питання викликає багато суперечок і дискусій в науковому середовищі. Загалом ПІІ вважаються надзвичайно вигідними для країн, які продовжують процес системної трансформації, оскільки перехідні економіки стикаються з багатьма перешкодами, зокрема, відсутністю капіталу. Прямі іноземні інвестиції, які є зовнішнім джерелом інвестицій, допомагають вирішити цю проблему. Деякі економісти також висловлюють сумніви щодо їх фактичного впливу на створення сталого економічного зростання, інтелектуальний потенціал приймаючої країни або їх роль у забезпеченні соціально-економічного розвитку. Проте світовий досвід дозволяє зробити висновок, що серед ефектів, які генерують ПІІ, переважають позитивні ефекти.
  • Item
    Джерела забезпечення фінансування відновлення економіки країн, що постраждали від військового вторгнення
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Колодка, Н. С.
    Підтримання життєдіяльності економіки країни під час воєнного конфлікту та відновлення після війни є критично важливими аспектами для будь-якої держави. Воєнні дії часто призводять до серйозних зруйнувань і руйнувань у всіх сферах економіки – від інфраструктури та промисловості до соціальних служб і фінансової системи. В той час, як конфлікт завершено, настає фаза відновлення, яка включає в себе оцінку збитків, відновлення інфраструктури, соціальна підтримка та інші процеси, які спрямовані на швидке повернення до попередніх масштабів економіки та розвитку суспільства.
  • Item
    Ресурсоефективність та циркулярна економіка: принципи та особливості імплементації
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Колупаєва, І. В.; Ромашов, Ю. В.
    Важливою умовою для забезпечення сталого майбутнього є перехід до циркулярної економіки, яка спрямована на пошук шляхів вирішення еколого-економічних протиріч. Сценарій циклічної економіки забезпечить різні переваги для суспільства до 2030 року, серед яких: зростання ВВП на 11% порівняно з 4% у сценарії лінійної економіки; щорічну чисту економію матеріальних витрат до 630 мільярдів доларів США; скорочення викидів СО2 на 48%. Циркулярна економіка може створити ще більше можливостей для промислового оновлення, регенерації, інновацій, добробуту, що, безперечно, відповідає Цілями сталого розвитку.
  • Item
    Теоретичні аспекти державного регулювання економіки екосистем
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Корват, О. В.
    Регуляторне втручання держави в економіку необхідно для захисту національних інтересів на зовнішніх ринках, створення сприятливих умов для ефективного розвитку країни, усунення недоліків ринкових механізмів і негативних наслідків ринкових процесів, які не вирішуються автоматично. Якщо державне регулювання класичної економіки передбачає застосування регуляторних впливів на ринкову кон‘юнктуру та діяльність економічних агентів (фізичних і юридичних осіб), то з цифровізацією соціально-економічних відносин виникає ще один об‘єкт уваги державних регуляторів – економічна екосистема, яка займає проміжний рівень між економічним агентом і ринком.
  • Item
    The green economy effect on overcoming the negative consequences of the development of mass tourism
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Kostynets, V. V.
    Scientific, technical and socio-economic progress has led to the accelerated development of tourism. Due to this, serious problems in the field of ecology, culture and social development have appeared in places visited by tourists. Uncontrolled growth of tourism, due to the desire to make a quick profit, often leads to negative consequences – damage to the environment and local communities. This forces mankind to care for the preservation of natural, historical and cultural values.
  • Item
    Кластеризація як інструмент соціально-економічного розвитку регіону
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Корж, М. А.; Капленко, Г. В.
    Сучасний світ вимагає ефективних стратегій і інструментів для соціально-економічного розвитку регіонів. Кластеризація, як інноваційний підхід до організації економіки та суспільства, виявляється ключовим фактором у досягненні стійкого росту, конкурентоспроможності та підвищення якості життя населення у різних регіонах. Кластери, групи співпрацюючих підприємств та інституцій в специфічній галузі чи секторі створюють умови для спільного розвитку, інновацій та створення нових можливостей для регіональних господарств. У цьому контексті, розгляд класифікації як інструменту соціально-економічного розвитку регіонів набуває особливої актуальності.
  • Item
    Роль аграрного експорту для економіки країн, що розвиваються
    (Поліграф-Сервіс, 2024) Корнієнко, С. В.; Миценко, І. М.
    Порядок денний сталого розвитку на період до 2030 року та Цілі сталого розвитку визначають заходи, за допомогою яких міжнародна торгівля та торговельна політика можуть сприяти більш повній та вигідній інтеграції країн, що розвиваються, у світову торгівлю товарами. Багато країн, що розвиваються, особливо найменш розвинені країни, та країни, розвиток яких залежить від сировини, є маргінальними учасниками глобальної торгівлі товарами та не отримують від участі у торгівлі очікуваних результатів. Поглиблення інтеграції країн, що розвиваються, у міжнародну торговельну систему залежить від багатьох факторів, серед яких найважливішими є продуктивність, експортна спроможність та умови доступу до ринку, що впливають на імпорт та експорт.