Економічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/762

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Item
    Організаційні засади призначення і проведення судово-економічних експертиз
    (ЦНТУ, 2023) Бандурко, Д.; Зоц, М.
    Розглянуто організаційні засади призначення і проведення судово-економічних експертиз. Наголошено, що судовий експерт отримує статус процесуальної особи під час надання висновку та може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за неналежне виконання своїх обов'язків. Узагальнено склад і зміст законодавчо-нормативних актів на основі яких відбувається призначення судових експертиз та експертних досліджень з економічних питань, а також документальні підстави для їх проведення.
  • Item
    Обов’язки судового експерта при проведенні експертизи документів бухгалтерського обліку, оподаткування і звітності
    (Центрально-Українське видавництво, 2023-03) Бандурко, Д.
    Розглянуто обов’язки суб’єктів судово-експертної діяльності у профільних законодавчо-нормативних актах (Закон України «Про судову експертизу», Інструкція про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, Інструкція про особливості здійснення судово-експертної діяльності атестованими судовими експертами, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах). Узагальнено обов’язки експертів у процесуальному законодавстві, зокрема у Кримінальному процесуальному кодексі України, Цивільному процесуальному кодексі України, Господарському процесуальному кодексі України, Кодексі адміністративного судочинства України, з відповідними авторськими висновками.
  • Item
    Законодавство України про судово-економічну експертизу
    (ЛНУП, 2022-03) Бандурко, Д.
    Узагальнено основні положення законодавчого регламентування порядку призначення та проведення судово-економічних експертиз, які визначено Законами України «Про судову експертизу», «Про виконавче провадження», Кримінальним процесуальним, Цивільним процесуальним, Господарським процесуальним кодексами України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Кодексом адміністративного судочинства України, Митним кодексом України, Податковим кодексом України, Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичними рекомендаціями з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень та іншими нормативно-правовими актами з питань судово-експертної діяльності.
  • Item
    Права судових експертів при проведенні судово-економічних експертиз у межах господарського провадження
    (Центрально-Українське видавництво, 2023-10) Швиданенко, Д.; Бандурко, Д.; Зоц, М.
    Досліджено та проаналізовано права судових експертів при проведенні судово-економічних експертиз згідно профільного законодавства (Закон України «Про судову експертизу», Інструкція про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, Інструкція про особливості здійснення судово-експертної діяльності атестованими судовими експертами, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах) та в межах господарського провадження у Господарському процесуальному кодексі України
  • Item
    Докази та їх характеристика при перевірці операцій з немонетарними оборотними активами
    (Центрально-Українське видавництво, 2022-12) Ткаченко, О.; Олефір, Ю.; Бандурко, Д.
    Наведено перелік документів, які можуть використовувати суб’єкти контролю в якості джерел отримання доказів при проведенні перевірок операцій із немонетарними оборотними активами. Наголошено, що при визначенні належності доказів необхідно звертати увагу на такі аспекти: незалежність і компетентність джерела інформації; надійність системи внутрішнього контролю; об’єктивність доказів. Узагальнено методи, які можуть використовувати суб’єкти контролю при збиранні доказів у перевірці операцій із немонетарними оборотними активами
  • Item
    Ретроспектива трактування бухгалтерського обліку як юридичної науки
    (Центрально-Українське видавництво, 2022) Гордієнко, Д.; Бандурко, Д.; Бідненко, А.
    Встановлено, що більшість дослідників при аналізі зв’язків бухгалтерського обліку із складом наукових напрямків знань, виділяють загально визнані наукові напрямки, специфічні – виокремлюються у залежності від спрямування їх наукового дослідження, але майже всі визнають існування взаємозв’язку обліку з правом. З’ясовано, що відсутня єдність у термінології при визначенні взаємозв’язку бухгалтерського обліку і права, так зустрічаються поняття «юридичні науки», «правові науки», «юриспруденція», «правознавство», «наукові правові дисципліни і правова практика». Доведено, що відображаючи загальногосподарські і загальноекономічні закони суспільства, бухгалтерський облік розвивається у взаємозв'язку з іншими фундаментальними науками, стаючи інформаційною основою для ряду прикладних наук, у тому числі і права.It has been found that most of the researchers, when analyzing the links of accounting with the composition of scientific directions of knowledge, allocate the generally recognized scientific directions, specific - separate depending on the direction of their scientific research, but almost all recognize the existence of the relationship of accounting with the law. It is proved that there is no unity in terminology when defining the relationship between accounting and law, so there are the concepts of "legal sciences", "legal sciences", "jurisprudence", "law studies", "scientific legal disciplines and legal practice". It is proved that by reflecting the general economic and general economic laws of society, accounting develops in relation to other fundamental sciences, becoming an information basis for a number of applied sciences, including law.
  • Item
    Особливості призначення та проведення судових експертиз з економічних питань
    (Центрально-Українське видавництво, 2021) Пугаченко, О. Б.; Ткаченко, О.; Бандурко, Д.
    Визначено суб’єктів судово-експертної діяльності. Згруповано законодавчо-нормативні акти, що регламентують порядок призначення та проведення судових експертиз з економічних питань. Зазначено підстави проведення судової експертизи за різних умов її призначення. Узагальнено види, основні завдання та джерела інформації судово-економічних експертиз. Здійснено огляд основних результатів діяльності підрозділів Експертної служби МВС України.The subjects of judicial and expert activity are defined. Legislative and normative acts regulating the procedure of appointment and conduct of judicial experts on economic issues were grouped. The reasons for conducting judicial examination under different conditions of its appointment are indicated. The main tasks and sources of information of judicial and economic experts are summarized. The main results of the activity of the subdivisions of the Expert Service of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine were reviewed.