Кафедра деталей машин та прикладної механіки

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/787

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 14
  • Item
    Patterns in change and balancing of aerodynamic imbalance of the low-pressure axial fan impeller
    (2018) Olijnichenko, L.; Filimonikhin, G.; Nevdakha, A.; Pirogov, V.; Олійніченко, Л. С.; Філімоніхін, Г. Б.; Невдаха, А. Ю.; Пирогов, В. В.
    Дослiдженi особливостi змiни i балансування аеродинамiчної незрiвноваженостi робочого колеса осьового вентилятора типу ВО-06-300 (Україна). Знайдена аеродинамiчна неврiвноваженiсть робочого колеса, викликана установкою однiєї лопатки: – пiд iншим кутом атаки; – з порушенням рiвномiрностi кроку; – не перпендикулярно до подовжньої осi робочого колеса; – за наявнiстю вiдразу всiх трьох вище названих похибок встановлення. Оцiнена змiна аеродинамiчної незрiвноваженостi вiд змiни густини повiтря. Оцiнений вплив температури повiтря, висоти над рiвнем моря, атмосферного тиску на густину повiтря i аеродинамiчну незрiвноваженiсть. Встановлено, що при iншому кутi атаки i при порушеннi перпендикулярностi виникає динамiчна незрiвноваженiсть, у який моментна складова на порядок бiльша за статичну складову. При порушеннi рiвномiрностi кроку виникає тiльки статична складова, що лежить у площинi робочого колеса. Серед розглянутих похибок найбiльш небажаною є встановлення лопатки пiд iншим кутом атаки. При такiй похибцi аеродинамiчна незрiвноваженiсть у 6–8 разiв бiльша, нiж при iнших. При змiнi в робочому колесi кута атаки однiєї лопатки на ±4o можна погiршити точнiсть балансування робочого колеса до класу точностi G 6,3 при частотi 1500 об/хв, чи G 16 – при 3000 об/хв. Встановлено, що звичайну i аеродинамiчну незрiвноваженостi можна балансувати одночасно. Балансування доцiльно проводити динамiчне в двох площинах корекцiї. Балансування можна проводити корегуванням мас чи пасивними автобалансирами. На конкретному прикладi показана методика врахування аеродинамiчної неврiвноваженостi в диференцiальних рiвняннях руху осьового вентилятора. Вiдповiдно до методики складовi аеродинамiчної незрiвноваженостi додаються до вiдповiдних складових звичайної незрiвноваженостi. Одержанi результати застосовнi на етапах проектування i виготовлення осьових вентиляторiв низького тиску. Їх застосування дозволить полiпшити вiбрацiйнi характеристики зазначених вентиляторiв.
  • Item
    Деталі машин. Курсове проектування. Частина 1
    (Лисенко В.Ф., 2018) Невдаха, Ю. А.; Пирогов, В. В.; Невдаха, А. Ю.; Пукалов, В. В.; Nevdakha, Y.; Pirogov, V.; Nevdakha, A.; Pukalov, V.
    Викладені методи розрахунку механічних приводів та передач (пасових, ланцюгових, зубчастих, черв’ячних). Приведено основні теоретичні відомості та рекомендації необхідні для прийняття студентом виважених конструкторських рішень. Розглянуті приклади проектування механічних приводів та передач. Для студентів механічних і машинобудівних спеціальностей втузів. Може бути корисний для аспірантів, наукових працівників та інженерів-конструкторів.
  • Item
    Стенд для дослідження пасових передач
    (2009-04-27) Лушніков, В. М.; Невдаха, Ю. А.; Златопольський, Ф. Й.; Невдаха, А. Ю.; Довжук, С. О.; Lushnikov, V.; Nevdakha, Y.; Zlatopolskyi, F.; Nevdakha, A.; Dovzhuk, S.
    Стенд для дослідження пасових передач, що містить раму з встановленими на ній електродвигуном з ведучим шківом і гальмівним пристроєм з веденим шківом випробуваної пасової передачі, пристроєм натягу паса, фотоелектричними датчиками контролю частоти обертання шківів і швидкостей руху ведучої і веденої гілок паса, електромеханічними датчиками контролю крутного моменту електродвигуна і гальмівного пристрою, електромеханічного датчика зусиль натягу паса, який відрізняється тим, що всі датчики через перетворювачі сигналів з'єднані з комп'ютером.
  • Item
    Розгінний стенд для дослідження міцності обертових супермаховиків
    (2009-04-10) Лушніков, В. М.; Філімоніхін, Г. Б.; Невдаха, Ю. А.; Невдаха, А. Ю.; Яцун, В. В.; Коваленко, О. В.; Lushnikov, V.; Filimonikhin, H.; Nevdakha, Y.; Nevdakha, A.; Yatsun, V.; Kovalenko, O.
    Розгінний стенд для дослідження міцності обертових супермаховиків, що містить вакуумну камеру, двоопорний вертикальний вал, що несе маховик, привід обертання вала з маховиком, який відрізняється тим, що вал з маховиком обладнаний автобалансуючим пристроєм.
  • Item
    Стенд для випробування фрикційних муфт
    (2009-04-27) Лушніков, В. М.; Златопольський, Ф. Й.; Невдаха, Ю. А.; Волков, І. В.; Невдаха, А. Ю.; Lushnikov, V.; Zlatopolskyi, F.; Nevdakha, Y.; Volkov, I.; Nevdakha, A.
    Стенд для випробування фрикційних муфт, що містить раму і встановлені на ній електропривід, варіатор швидкості, інерційну масу, ведучу півмуфту випробуваної муфти, яка жорстко з'єднана з інерційної масою, ведену півмуфту, яка за допомогою шліців з'єднана з навантажувальним пристроєм з тензопристроєм контролю навантаження, механізм притискання веденої півмуфти до ведучої півмуфти з тензопристроєм контролю зусилля притискання, комп'ютер, з яким з'єднані через перетворювачі сигналів тензопристрої контролю, який відрізняється тим, що ведуча та ведена півмуфти жорстко з'єднані з дисками-модуляторами фотоелектричних датчиків контролю обертання півмуфт випробуваної муфти, а датчики через перетворювачі сигналів з'єднані з комп'ютером.
  • Item
    Стенд для випробування фрикційних запобіжних муфт
    (2008-11-25) Златопольський, Ф. Й.; Лушніков, В. М.; Невдаха, Ю. А.; Довжук, С. О.; Невдаха, А. Ю.; Zlatopolskyi, F.; Lushnikov, V.; Nevdakha, Y.; Dovzhuk, S.; Nevdakha, A.
    Стенд для випробування фрикційних запобіжних муфт, що містить раму і встановлені на ній електродвигун з редуктором, вихідний вал якого з'єднаний з ведучою півмуфтою випробуваної муфти, опори для вала веденої півмуфти, мають пристрій включення муфти і тензопристрій контролю навантаження, який відрізняється тим, що на ведучій півмуфті закріплене кільце з діаметрально розташованими магнітними кернами, а на веденій півмуфті закріплена тороїдальна котушка і два струмознімних кільця, електрично зв'язаних з тороїдальною котушкою, а кільця через ковзаючі контакти з'єднані з реєструючим пристроєм.
  • Item
    Стенд для випробування фрикційних муфт
    (Пат. 36978 Україна, МПК G01M 13/00. Стенд для випробування фрикційних муфт / В. М. Лушніков, Ф. Й. Златопольський, Ю. А. Невдаха, С. О. Довжук, А. Ю. Невдаха ; заявник і патентовласник Кіровоград. нац. техн. ун-т. - № a 200807882 ; заявл. 10.06.2008 ; опубл. 10.11.2008 ; Бюл. № 21., 2008-11-10) Лушніков, В. М.; Златопольський, Ф. Й.; Невдаха, Ю. А.; Довжук, С. О.; Невдаха, А. Ю.; Lushnikov, V.; Zlatopolskyi, F.; Nevdakha, Y.; Dovzhuk, S.; Nevdakha, A.
    Стенд для випробування фрикційних муфт, який містить електропривід, інерційну масу і випробувану муфту, з'єднані між собою і встановлені на загальній рамі, важіль, жорстко з'єднаний з валом веденої півмуфти, механізм притискання веденої півмуфти до ведучої півмуфти, який відрізняється тим, що інерційна маса жорстко з'єднана з диском-модулятором фотоелектричного датчика обертання інерційної маси, важіль, жорстко з'єднаний з валом веденої півмуфти, з'єднаний з рамою через електромеханічний датчик зусилля, ведуча півмуфта з'єднана з механізмом притискання через другий електромеханічний датчик зусиль, а всі датчики через перетворювачі сигналів з'єднані з комп'ютером.
  • Item
    Пристрій для одержання металевих волокон пресуванням гранул
    (2017-05-10) Пукалов, В. В.; Невдаха, Ю. А.; Дубовик, В. О.; Невдаха, А. Ю.; Конончук, С. В.; Портнов, Г. Д.; Париська, М. М.; Pukalov, V. V.; Nevdakha, Y.; Dubovyk, V.; Nevdakha, A.; Kononchuk, S.; Portnov, H.; Paryska, M.
    Пристрій для одержання металевих волокон пресуванням гранул, який складається з контейнера, матриці, прес-штемпеля, стержня та діафрагми, яка складається зі стійок, який відрізняється тим, що стійки діафрагми розташовані під кутом 180° одна до одної.
  • Item
    Пристрій для одержання металевих волокон пресуванням гранул
    (2017-05-10) Пукалов, В. В.; Невдаха, Ю. А.; Дубовик, В. О.; Невдаха, А. Ю.; Конончук, С. В.; Портнов, Г. Д.; Париська, М. М.; Pukalov, V. V.; Nevdakha, Y.; Dubovyk, V.; Nevdakha, A.; Kononchuk, S.; Portnov, H.; Paryska, M.
    Пристрій для одержання металевих волокон пресуванням гранул, що містить контейнер, матрицю, прес-штемпель, стержень та діафрагму, який відрізняється тим, що матриця виконана з заокругленою кромкою отвору між конусною та циліндричною частинами, до радіусу, рівного 0,1 діаметра циліндричної частини отвору.
  • Item
    Вплив на похибку визначення оптимальних кутів повороту деталей ротора ГТД неточностей заміру биття його контрольних поверхонь
    (КІНПАТРІ ЛТД, 2012) Невдаха, А. Ю.; Nevdakha, A.
    Описується дослідження впливу на похибку визначення оптимальних кутів повороту деталей ротора ГТД неточностей заміру биття його контрольних поверхонь, з використанням комп’ютерної програми та 3D моделі ротора. Impact on the accuracy of determining the optimal angles of rotation of the rotor's parts, metering the inaccuracies beating of its control surfaces investigated by using a multifactor experiment with a 3D model of the rotor GTE. According to the research develops recommendations to reduce the specified error.