Агротехнічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/766

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Item
    Сталий розвиток у виробництві та управління якістю. Практичні роботи
    (ЦНТУ, 2024) Лузан, П. Г.; Амосов, В. В.; Лузан, О. Р.
    Мета вивчення навчальної дисципліни – формування у здобувачів вищої освіти знань щодо гармонізації відносин природи і суспільства в умовах поглиблення процесів глобалізації та формування нових вимог до переходу на сталий розвиток, формування ефективної системи управління сільськогосподарськими підприємствами в контексті суспільних цінностей, екологічно орієнтованої політики з урахуванням стратегічних пріоритетів розвитку регіонів України, системних знань з теорії та методології управління якістю, принципів побудови та функціонування систем управління якістю робіт і послуг, вивчення нормативно-законодавчих, організаційних та економічних питань з управління якістю робіт і послуг.
  • Item
    Законодавство, охорона праці в галузі та інженерна екологія. Практичні роботи
    (2024-07-19) Лузан, П. Г.; Амосов, В. В.; Лузан, О. Р.
    Методичні рекомендації до виконання практичних робіт для здобувачів другого (магістерського) ступеня вищої освіти спеціальності 208 "Агроінженерія" освітньо-професійна програма "Агроінженерія. Метою вивчення навчальної дисципліни «Законодавство, охорона праці в галузі та інженерна екологія» є формування знань та вмінь щодо практики використання законодавчих вимог у сфері аграрного виробництва, у сфері стану i проблем охорони праці в галузі згідно з законодавчими нормативно-правовими актами України, формування навичок з нормалізації стану навколишнього середовища в зоні впливу агропідприємств для забезпечення збалансованого природокористування, екологічно орієнтованої діяльності, ефективного впровадження природоохоронних і ресурсозберігаючих заходів.
  • Item
    Машини для обробітку ґрунту та внесення добрив. Практичні роботи
    (ЦНТУ, 2023) Сало, В. М.; Лещенко, С. М.; Лузан, П. Г.; Мачок, Ю. В.; Лузан, О. Р.; Нестеренко, О. В.
    Головними задачами, на вирішення яких спрямований матеріал даних методичних вказівок, є: - надання студентам в розрізі описового курсу навичок в користуванні найбільш поширеними в світовій практиці за конструктивними рішеннями сільськогосподарськими машинами на прикладі окремих промислових зразків вітчизняного виробництва; - вивчення умов функціонування сільськогосподарської техніки; - засвоєння особливостей роботи окремих вузлів, які за конструктивним рішенням мають значне поширення в світовій практиці.
  • Item
    Машиновикористання в рослинництві. Практичні роботи
    (ЦНТУ, 2021) Лузан, П. Г.; Осипов, І. М.; Лузан, О. Р.
    Після вивчення навчальної дисципліни студенти отримують знання основних принципів механізації технологічних процесів, раціонального комплектування, розрахунку продуктивності та експлуатаційних витрат при роботі агрегатів, форм та методів технічного сервісу в умовах ринкових відносин і вміння правильно використовувати машинно-тракторний парк, комплектувати широкозахватні і енергозберігаючі агрегати, вибирати ефективні способи руху агрегатів, аналізувати продуктивність і експлуатаційні витрати різноманітних агрегатів, розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у галузі виробництва сільськогосподарської продукції, збирати, аналізувати, використовувати, упорядковувати, забезпечувати співвідношення та інтерпретувати інформацію стосовно розроблення та реалізації стратегії розвитку нових технологій вирощування сільськогосподарських культур, розраховувати, проектувати, досліджувати технології виробництва сільськогосподарської продукції, кваліфіковано і обґрунтовано використовувати фахові знання для розв’язування галузевих задач, застосовувати творчі здібності до формування принципово нових ідей у галузі виробництва сільськогосподарської продукції.
  • Item
    САПР процесів, машин та обладнання АПВ. Частина 2 : Тривимірне моделювання в Компас-График. Лабораторні роботи
    (ЦНТУ, 2021) Осипов, І. М.; Амосов, В. В.; Лузан, О. Р.
    Методичні вказівки присвячені створенню та оформленню 3D-моделей в системі КОМПАС-3D. Розглядається виконання моделей та їх редагування, використання бібліотек. Завдяки повній орієнтації на інтерфейс Windows багато в чому спрощена робота користувачів по створенню реалістичних тривимірних моделей з двомірних.
  • Item
    Теорія, конструкція та розрахунок машин для тваринництва
    (ЦНТУ, 2020) Амосов, В. В.; Лузан, П. Г.; Лузан, О. Р.
    Практичні заняття є важливою складовою навчального процесу, яка дозволяє розвинути важливі компетентності, що необхідні для здобувачів ступеня вищої освіти магістр. Наведено алгоритми та програми розрахунку шнекової коренемийки, барабанного подрібнювального апарата, ланцюгово-скребкового транспортера для видалення гною, сепаратора-молокоочисника, пластинчастого пастеризатора молока, а також проведено дослідження системи роздачі кормів мобільними кормороздавачами і кінематичний аналіз різального апарата стригальної машинки
  • Item
    Відцентрово-пневматичний сепаратор
    (ДП Український інститут промислової власності, 2014-07-10) Лузан, П. Г.; Петренко, Д. І.; Богатирьов, Д. В.; Лузан, О. Р.; Прохватилов, В. А.
    Відцентрово-пневматичний сепаратор, який складається з приймального бункера з механізмом завантаження зернового вороху, вентилятора з механізмом регулювання швидкості руху повітряного потоку, циліндричного сита, осадкової камери для легких домішок з механізмом вивантаження, приймачів розділених фракцій, який відрізняється тим, що сито має циліндричну поверхню з повздовжніми щілинами, які утворюють довгі канали, що розширюються проти напрямку руху оброблюваного матеріалу, при цьому циліндрична поверхня ділиться на ряд каскадів, щілини яких на початку мають мінімальний прийнятий розмір, а в кінцевій частині максимальний, прийнятий для даного матеріалу розмір. Відцентрово-пневматичний сепаратор за п. 1, який відрізняється тим, що кінцева частина кожного каскаду циліндричного сита виступає над поверхнею наступного каскаду.
  • Item
    Загортаючі робочі органи для прямої сівби зернових культур
    (Лисенко В. Ф., 2012) Сало, В. М.; Лузан, О. Р.; Лузан, П. Г.; Мачок, Ю. В.
    Одним з перспективних напрямів вдосконалення виробництва продукції рослинництва в Україні та світі в даний час є розвиток енергозберігаючих, ґрунтозахисних, екологічно безпечних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Існуючі сівалки прямої сівби зернових культур, як вітчизняного так і закордонного виробництва, при своїх перевагах і недоліках у повній мірі не забезпечують агротехнічні та екологічні вимоги. Найбільш ефективні для прямої сівби сівалки, що обладнані сошниками з гострим кутом входження в грунт, мають суттєвий недолік – накопичення на стояках загортаючих робочих органів післяжнивних рослинних решток. Розроблені пристрої для забезпечення працездатності таких загортаючих робочих органів призводять до значного підвищення металоємності, внаслідок чого втрачається інтерес до їх використання. Актуальними є дослідження, спрямовані на пошук шляхів забезпечення працездатності та підвищення ефективності загортаючих робочих органів і створення на їх основі нових, сучасних, порівняно недорогих, вітчизняних конструкцій сівалок, які забезпечать реалізацію новітніх технологій вирощування зернових культур із збереженням родючих українських чорноземів. Обґрунтування раціональних конструктивних параметрів дасть змогу оптимізувати процес сівби, зменшити витрати на її виконання, забезпечити надійність технологічного процесу при різному рівні підготовки поля під сівбу та мінімальному негативному впливові на саме ґрунтове середовище.
  • Item
    Аналіз основних типів сівалок для прямої сівби зернових культур
    (КНТУ, 2015) Алдошин, О. Б.; Лузан, О. Р.
    Аналіз технічного забезпечення показує, що при впровадженні енергоощадних технологій в господарствах України, перевагу надають сівалкам імпортного виробництва, які в більшості випадків розроблені без врахування особливостей українських чорноземів та мають високу вартість і складність в обслуговуванні.При всіх перевагах таких технологій вартість сівалок не дає можливості суттєво знизити собівартість продукції рослинництва не тільки малим фермерським господарствам, а й великим агрофірмам.
  • Item
    Сільськогосподарські машини
    (КНТУ, 2015) Сало, В. М.; Лузан, П. Г.; Лещенко, С. М.; Мачок, Ю. В.; Лузан, О. Р.
    Головними задачами, на вирішення яких спрямований матеріал даних методичних вказівок, є - надання студентам в розрізі описового курсу навичок в користуванні найбільш поширеними в світовій практиці за конструктивними рішеннями сільськогосподарськими машинами на прикладі окремих промислових зразків вітчизняного виробництва; вивчення умов функціонування сільськогосподарської техніки; засвоєння особливостей роботи окремих вузлів, які за конструктивним рішенням мають значне поширення в світовій практиці.