Агротехнічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/766

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Item
    САПР машин. Самостійні роботи
    (ЦНТУ, 2020) Осипов, І. М.
    Останнім часом важко уявити собі сучасне промислове підприємство чи конструкторське бюро без комп'ютерів і спеціальних програм, призначених для розробки конструкторської документації. Застосування обчислювальної техніки в області машинобудування стало безперечним фактом, довело свою високу ефективність. Саме життя змушує керівників підприємств і фахівців займатися питаннями автоматизації роботи конструкторських і технологічних підрозділів . Перехід на машинне проектування дозволяє істотно скоротити терміни розробки конструкторської і технологічної документації і тим самим прискорити початок виробництва нових виробів. Одночасно підвищується якість як самих конструкторських розробок, так і документації, що випускається. Креслення самої конкурентоздатної продукції, виконані вручну на кульмані, сьогодні роблять негативне враження на партнерів, ставлячи під питання укладання вигідних контрактів. Та ж ситуація складається і в області освіти. Сьогодні вищі і середні спеціальні навчальні заклади приділяють велику увагу застосуванню комп'ютерної техніки при навчанні студентів. Вже в рамках вузу студенти освоюють самі перспективні технології проектування, здобувають навички роботи з комп'ютером і системами машинної графіки. Падіння цін на обчислювальну техніку зробило сучасний комп'ютер доступним для домашнього використання. Це дозволяє студентам працювати із системами автоматизованого проектування не тільки в рамках аудиторних годин, але і на персональних комп'ютерах. У цьому випадку можна говорити не про поверхневе знайомство з предметом, а про його реальне освоєння. Лабораторні роботи виконуються в системі КОМПАС-3D в спеціалізованій лабораторії на сучасних комп’ютерах під управлінням операційної системи Windows. Система КОМПАС-ГРАФИК-3D - це потужна інженерна система автоматизації проектування найрізноманітніших об'єктів: від найпростіших деталей, вузлів до складних машинобудівних, архітектурних і будівельних об'єктів. Аргументи на користь вибору САПР КОМПАС-ГРАФИК-3D як інструменту вирішення конструкторських та технологічних завдань: 1. Простота освоєння і застосування системи, зручний інтерфейс і доброзичлива система допомоги. 2. Велика кількість навчально-методичних матеріалів. 3. Прийнятні вимоги до конфігурації апаратного забезпечення. 4. Повна відповідність системи вимогам ЄСКД. 5. Відповідність системи принципам CALS-технологій (комп'ютерна підтримка на всіх етапах проектування і виробництва продукції). 6. Широке поширення у всіх галузях промисловості. 7. Програмний комплекс КОМПАС-ГРАФИК-3D - ключовий елемент в побудові інформаційного ланцюжка, що включає розрахункові системи і САПР більш високого рівня.
  • Item
    Теорія коливальних процесів. Практичні роботи
    (ЦНТУ, 2019) Осипов, І. М.
    Теорія коливальних процесів – дисципліна самостійного вибору ВНЗ, що вивчає одне з найбільш поширених явищ у природі, фізиці, механіці - коливання елементів конструкцій, які часто являються причиною багатьох аварій. Тому при проектуванні механічних систем інженеру необхідно знати основні властивості та закони коливань. Механічні коливання можуть бути як корисними, так і некорисними для людини. Тому існують дві задачі теорії коливань: збудити малою силою корисні коливання та послабити шкідливі. До числа корисних можна віднести коливання, які використовуються при вібротранспортуванні, забиванні свай, обробці та укладанні ґрунтів та ін. Шкідливими являються: коливання неврівноважних обертальних частин машин, коливання різця при обробці металу, коливання станків та т.п. Мета дисципліни - ознайомлення з сучасним станом теорії коливних процесів, розгляд основних підходів та методів розв’язування задач, які виникають у різних галузях людської діяльності. а також придбання практичних умінь та навичок дослідження і розрахунку окремих елементів машин.
  • Item
    САПР процесів, машин та обладнання АПВ. Частина 1. 2D креслення в Компас-График. Лабораторні роботи
    (ЦНТУ, 2019) Осипов, І. М.; Сисоліна, І. П.
    Останнім часом важко уявити собі сучасне промислове підприємство чи конструкторське бюро без комп'ютерів і спеціальних програм, призначених для розробки конструкторської документації. Застосування обчислювальної техніки в області машинобудування стало безперечним фактом, довело свою високу ефективність. Саме життя змушує керівників підприємств і фахівців займатися питаннями автоматизації роботи конструкторських і технологічних підрозділів . Перехід на машинне проектування дозволяє істотно скоротити терміни розробки конструкторської і технологічної документації і тим самим прискорити початок виробництва нових виробів. Одночасно підвищується якість як самих конструкторських розробок, так і документації, що випускається. Креслення самої конкурентноздатної продукції, виконані вручну на кульмані, сьогодні роблять негативне враження на партнерів, ставлячи під питання укладання вигідних контрактів. Система КОМПАС-ГРАФИК-3D - це потужна інженерна система автоматизації проектування найрізноманітніших об'єктів: від найпростіших деталей, вузлів до складних машинобудівних, архітектурних і будівельних об'єктів.
  • Item
    Програма державної атестації здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за напрямом підготовки 6.050503 «Машинобудування»
    (КНТУ, 2015) Петренко, Д. І.; Лещенко, С. М.; Лузан, П. Г.; Мачок, Ю. В.
    Метою державної атестації є комплексна перевірка знань вступників, які вони отримали в результаті вивчення циклу дисциплін, передбачених освітньо-професійною програмою та навчальними планами у відповідності з освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр. Державна атестація охоплює дисципліни професійної підготовки студентів відповідно до освітньо-професійної програми підготовки. Студент повинен продемонструвати фундаментальні і професійно-орієнтовані уміння та знання щодо узагальненого об’єкта праці і здатність вирішувати типові професійні завдання, передбачені для відповідного рівня.
  • Item
    Сільськогосподарські машини
    (КНТУ, 2015) Сало, В. М.; Лузан, П. Г.; Лещенко, С. М.; Мачок, Ю. В.; Лузан, О. Р.
    Головними задачами, на вирішення яких спрямований матеріал даних методичних вказівок, є - надання студентам в розрізі описового курсу навичок в користуванні найбільш поширеними в світовій практиці за конструктивними рішеннями сільськогосподарськими машинами на прикладі окремих промислових зразків вітчизняного виробництва; вивчення умов функціонування сільськогосподарської техніки; засвоєння особливостей роботи окремих вузлів, які за конструктивним рішенням мають значне поширення в світовій практиці.