Кафедра міжнародних економічних відносин

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/11018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Item
    Міжнародний економічний аналіз. Методичні вказівки
    (ЦНТУ, 2024) Решитько, Т. В.; Насипайко, Д. С.; Соколовська, О. М.
    Навчальна дисципліна «Міжнародний економічний аналіз» є складовою частиною освітньо-професійної програми «Міжнародні економічні відносини», освітньо-кваліфікаційний рівень – бакалавр. Для досягнення успіху в бізнесі, в т. ч. на міжнародному рівні, забезпечення стабільності ринку в умовах конкуренції, необхідна кропітка аналітична робота в усіх сферах економічної діяльності держави для оцінки слабких місць і недоліків, з'ясування причинно-наслідкових зв'язків економічних показників, виявлення винуватців та дольової участі партнерів в одержаних результатах. Лише підприємницькі структури, що володіють досконалою системою аналітичних досліджень, можуть уникнути необґрунтованого ризику у прийнятті господарських рішень, швидко адаптуватися до зміни ринкового середовища та на рівних конкурувати на міжнародному рівні. Методичні вказівки допоможуть здобувачу засвоїти теоретичний матеріал, набути практичних навичок та підготуватися до контролю знань з міжнародного економічного аналізу, що використовуються в сучасній міжнародній практиці.
  • Item
    Кваліфікаційна робота. Магістри
    (ЦНТУ, 2024) Миценко, І. М.; Насипайко, Д. С.; Решитько, Т. В.; Соколовська, О. М.
    Методичні рекомендації містять: мету й завдання кваліфікаційної роботи та основні етапи виконання; рекомендації щодо написання основних розділів кваліфікаційної роботи; вимоги до оформлення кваліфікаційної роботи; етапи процедури рецензування і захисту кваліфікаційної роботи.
  • Item
    Міжнародна економічна безпека. Самостійна робота
    (ЦНТУ, 2022) Бабець, І. Г.; Соколовська, О. М.
    Мета викладання навчальної дисципліни «Міжнародна економічна безпека» - вивчення студентами теоретико-концептуальних засад формування системи міжнародної економічної безпеки; засвоєння принципів, форм і методів побудови систем міжнародної безпеки; вивчення напрямів, форм і методів вирішення глобальних проблем людства для забезпечення міжнародної економічної безпеки.
  • Item
    Міжнародна економічна безпека. Практичні (семінарські) заняття
    (ЦНТУ, 2022) Бабець, І. Г.; Соколовська, О. М.
    Глобальний вимір поняття «безпека» обумовлений поширенням внаслідок активних процесів інтернаціоналізації загроз, що виникають в межах окремої країни, і прагненням керівництв окремих держав вирішити частину національних проблем незважаючи на порушення інтересів інших учасників міжнародних відносин. Наявність економічного підґрунтя більшості військових конфліктів у сучасному світі, а також дієвість економічних методів для розв’язання суперечок між країнами, підтверджують актуальність вивчення дисципліни «Міжнародна економічна безпека» як основи формування теоретичного підґрунтя діяльності бізнесових та підприємницьких структур із дотриманням критеріїв безпеки в умовах динамічних змін економічної взаємодії країн у системі світових господарських зв’язків.
  • Item
    Основи міжнародної макроекономіки
    (ЦНТУ, 2022) Решитько, Т. В.; Соколовська, О. М.
    Мета викладання дисципліни полягає у формуванні в майбутніх бакалаврів системи фундаментальних фахових знань про механізм функціонування світової економіки на підставі сучасних макроекономічних теорій, обгрунтованих світовою і національною наукою та досвідом міжнародної макроекономічної практики.
  • Item
    Основи міжнародної мікроекономіки
    (ЦНТУ, 2022) Решитько, Т. В.; Соколовська, О. М.
    Міжнародна мікроекономіка суттєво поширює предмет аналізу теорії міжнародної економіки, здійснює його на рівні взаємодії відкритих національних економік та світового господарства в цілому. Мета викладання дисципліни полягає у формуванні в майбутніх бакалаврів системи фундаментальних фахових знань про механізм функціонування світової економіки на підставі сучасних мікроекономічних теорій, обгрунтованих світовою і національною наукою та досвідом міжнародної мікроекономічної практики.
  • Item
    Аналіз та оцінка кон’юнктури світового ринку
    (ЦНТУ, 2022) Романюк, Л. М.; Соколовська, О. М.
    Мета навчальної дисципліни «Аналіз та оцінка кон’юнктури світового ринку» полягає в одержанні студентами знань в галузі аналізу та прогнозування кон’юнктури міжнародних товарних ринків, механізмів, факторів формування ринкової кон’юнктури, інститутів та інструментів регулювання кон’юнктури товарних ринків, принципів побудови прогнозних моделей кон’юнктури, методів та форм презентації кон’юнктурного аналізу та інформації.
  • Item
    Зовнішньоекономічна діяльність суб’єктів економіки
    (ЦНТУ, 2022) Насипайко, Д. С.; Соколовська, О. М.
    Сучасні процеси глобалізації світового економічного розвитку не оминають і Україну, яка поступово інтегрується до міжнародної економіки. Основним суб’єктом сучасних міжнародних економічних відносин виступає підприємство як ключова ланка ринкової економіки. Зовнішньоекономічна діяльність суб’єктів економіки є важливою і невід’ємною сферою господарської діяльності, яка при ефективному використанні всього комплексу сучасних форм і методів міжнародного бізнесу здатна позитивно впливати на ефективність виробництва, його технічний рівень, якість продукції, що виробляється. Вихід підприємства на зовнішні ринки сприяє пристосуванню економіки до системи світогосподарських відносин, формуванню економіки відкритого типу. Саме тому розвиток зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів економіки — це суттєвий фактор підвищення ефективності господарської діяльності як на рівні мікроекономіки, так і в масштабах усього народного господарства.
  • Item
    Ділова іноземна мова
    (ЦНТУ, 2021) Соколовська, О. М.
    Мовний матеріал даних методичних вказівок з іноземної мови передбачає комплексне вивчення англійської мови і спрямований на розвиток у слухачів відповідних теоретичних знань, вмінь, навичок та мовну практику у вигляді виконання перекладів в усній та письмовій формах, анотування та реферування документації.
  • Item
    Ділова іноземна мова. 3 курс
    (ЦНТУ, 2020) Соколовська, О. М.
    Програма з іноземної мови передбачає комплексне вивчення англійської мови і спрямована на розвиток у слухачів відповідних теоретичних знань, умінь, навичок та мовну практику у вигляді виконання перекладів в усній та письмовій формах, анотування та реферування документації. Особлива увага приділяється читанню іноземною мовою літератури з фахової дисципліни.