Кафедра міжнародних економічних відносин

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/11018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Item
    Ukraine in the system of foreign economic activity: problems and ways of forming conditions for entering international markets
    (Донецький національний університет імені Василя Стуса, 2021) Mytsenko, I.; Миценко, І. М.
    The dynamics of Ukraine's foreign trade in recent years was analysed. It has shown that Ukraine is a fairly significant country in the world market for goods and services. In 2020 it had a wide range of trade relations with partners from 234 countries. Ukraine exports nearly USD 50 billion worth of goods and is one of the 50 largest exporters of goods. At the same time, the following problems were identified: a slow and unstable growth in exports, a negative balance of foreign trade in goods, an imperfect structure of exports due to its raw material nature. В статті здійснено аналіз динаміки зовнішньої торгівлі України за останні роки, який показав, що Україна є досить значним суб’єктом світового ринку товарів і послуг, у 2020 році вона мала зовнішньоторговельні відносини із партнерами з 234 країн світу. Україна експортує товарів майже на 50 млрд. дол. і входить у півсотню найбільших експортерів товарів. При цьому виявлено повільне і нестабільне зростання експорту, негативне сальдо балансу зовнішньої торгівлі товарами, недосконалу структуру експорту, обумовлену його сировинним характером.
  • Item
    Зовнішньоекономічна діяльність суб’єктів економіки
    (ЦНТУ, 2022) Насипайко, Д. С.; Соколовська, О. М.
    Сучасні процеси глобалізації світового економічного розвитку не оминають і Україну, яка поступово інтегрується до міжнародної економіки. Основним суб’єктом сучасних міжнародних економічних відносин виступає підприємство як ключова ланка ринкової економіки. Зовнішньоекономічна діяльність суб’єктів економіки є важливою і невід’ємною сферою господарської діяльності, яка при ефективному використанні всього комплексу сучасних форм і методів міжнародного бізнесу здатна позитивно впливати на ефективність виробництва, його технічний рівень, якість продукції, що виробляється. Вихід підприємства на зовнішні ринки сприяє пристосуванню економіки до системи світогосподарських відносин, формуванню економіки відкритого типу. Саме тому розвиток зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів економіки — це суттєвий фактор підвищення ефективності господарської діяльності як на рівні мікроекономіки, так і в масштабах усього народного господарства.
  • Item
    Трансформація системи управління зовнішньоекономічною та інвестиційною безпекою України в умовах глобалізації
    (Поліграф-Сервіс, 2021) Миценко, І. М.; Бабець, І. Г.
    У монографії розглянуто теоретико-методологічні засади дослідження проблем, пов’язаних з удосконаленням управління зовнішньоекономічною та інвестиційною складовими національної безпеки держави. На основі модифікованого методичного підходу до оцінки зовнішніх чинників економічної безпеки проаналізовано стан та динаміку зовнішньоекономічної та інвестиційної безпеки України.
  • Item
    Управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємств
    (ЦНТУ, 2018) Миценко, І. М.; Стежко, Н. В.
    Метою дисципліни є формування сучасного управлінського мислення, обґрунтування, систематизація та узагальнення окремих закономірностей, умов, принципів, процесів і специфічних особливостей здійснення зовнішньоекономічної діяльності підприємств України на зовнішніх ринках. Предметом курсу є обгрунтування механізму організації, регулювання, планування та ефективного управління процесами ринкової трансформації зовнішньоекономічної діяльності підприємств в Україні.
  • Item
    Митна справа
    (ЦНТУ, 2018) Насипайко, Д. С.; Бугаєва, М. В.
    Стратегічний курс Державної фіскальної служби України спрямовується на реалізацію політики у сфері державної митної справи під час застосування податкового, митного законодавства, здійснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів митних платежів. Незважаючи на значну увагу закордонних і вітчизняних вчених до митної проблематики, чимало актуальних питань щодо історичних аспектів, методологічних та практичних засад реалізації митної політики держави й досі залишаються невирішеними. Необхідність розвитку теоретичних засад і прикладних аспектів здійснення державної митної справи зумовлюється наявністю певних проблемних та дискусійних питань, пов’язаних із реалізацією Митного кодексу України, що набрав чинності 01.06.2012 р.; необхідністю узагальнення світового досвіду діяльності митних адміністрацій та розширення міжнародної співпраці України у митній сфері; наявністю певних прогалин в нормативно-правовій базі з питань визначення та контролю митної вартості.