Кафедра деталей машин та прикладної механіки

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/787

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Item
    Збудник резонансних вібрацій спрямованої дії з тілами кочення
    (ЦНТУ, 2023) Філімоніхін, Г. Б.; Яцун, В. В.; Філімоніхіна, І. І.; Олійніченко, Л. С.; Мелешко, Є. В.; Амосов, В. В.; Васильковський, О. М.; Єніна, І. І.
    Збудник резонансних вібрацій спрямованої дії з тілами кочення, що містить електродвигун, основу, вал, порожнистий корпус з кільцевою біговою доріжкою, тіло кочення, масло, що змащує бігову доріжку, причому електродвигун приєднаний до вала, вал встановлений в основу з можливістю обертання, порожнистий корпус жорстко насаджений на вал, тіло кочення встановлене всередину порожнистого корпусу з можливістю кочення по біговій доріжці, який відрізняється тим, що містить аналогічний електродвигун, вал, порожнистий корпус з кільцевою біговою доріжкою, тіло кочення, масло, що змащує бігову доріжку, причому аналогічний електродвигун надає аналогічному валу протилежний напрямок обертання.
  • Item
    Маятниковий резонансний збудник вібрацій спрямованої дії
    (ЦНТУ, 2023-01-11) Філімоніхін, Г. Б.; Яцун, В. В.; Філімоніхіна, І. І.; Олійніченко, Л. С.; Мелешко, Є. В.; Гуцул, В. І.; Невдаха, Ю. А.; Якименко, С. М.
    Маятниковий резонансний збудник вібрацій спрямованої дії, що містить основу, вал, маятник, причому вал встановлений в основу з можливістю обертання, маятник вільно насаджений на вал так, що при обертанні маятника навколо вала виникають сили в'язкого опору, який відрізняється тим, що містить аналогічний вал, маятник та пасову передачу з перехресним розміщенням паса, шо дозволяє валам обертатися з рівними кутовими швидкостями у протилежних напрямках.
  • Item
    Збудник резонансних вібрацій спрямованої дії з маятниками
    (ЦНТУ, 2023) Філімоніхін, Г. Б.; Яцун, В. В.; Філімоніхіна, І. І.; Олійніченко, Л. С.; Мелешко, Є. В.; Гуцул, В. І.; Мацуй, А. М.; Якименко, С. М.
    Збудник резонансних вібрацій спрямованої дії з маятниками, що містить основу, вал, маятник, причому вал встановлений в основу з можливістю обертання, маятник вільно насаджений на вал так, що при обертанні маятника навколо вала виникають сили в'язкого опору, який відрізняється тим, що містить аналогічний вал, маятник, шків та пасову передачу з двостороннім пасом, що дозволяє валам обертатися з рівними кутовими швидкостями у протилежних напрямках.
  • Item
    Theory of mechanisms and machines. Introduction
    (ЦНТУ, 2024) Pirogov, V.; Olijnichenko, L.; Пирогов, В. В.; Олійніченко, Л. С.
    Mechanical engineering - the main branch of a modern industrially developed country - determines the level of development of the productive forces of society, is the foundation of technical progress in all branches of the national economy. In turn, the progress of mechanical engineering is determined by the perfection of the machines that are created. Therefore, deep theoretical knowledge and experience are required from the engineer, the ability not only to manage complex equipment, to use it successfully, but also to ensure its rapid progress. A modern engineer must perfectly master the methods of calculating and designing new high-speed, automated and high-performance machines. The creation of new machines is based on the achievements of many fundamental and applied sciences, among which the theory of mechanisms and machines occupies an important place. TMM is one of the main general engineering disciplines that provides the necessary theoretical training for mechanical engineers. Knowledge of TMM is necessary not only for design engineers who design machines, but also for engineers engaged in their production and operation. The basis of TMM is courses in physics, higher and applied mathematics, theoretical mechanics, engineering graphics, computing and programming. The task of the TMM course is to prepare students for listening to courses on machine detailing, mechanical engineering technology, automated design systems, the basics of scientific research, and courses on the calculation and design of various special machines. The study guide can be used both in the educational process and in engineering practice.
  • Item
    Опір матеріалів. Частина І
    (ЦНТУ, 2024) Філімоніхін, Г. Б.; Пирогов, В. В.; Олійніченко, Л. С.; Filimonikhin, G.; Pirogov, V.; Olijnichenko, L.
    Навчальний посібник призначено для закріплення теоретичного матеріалу та полегшення самостійної роботи студентів під час виконання індивідуальних завдань з дисципліни “Опір матеріалів”. Також його можна використовувати і для розв’язання задач, які виникають перед інженером на практиці при проектуванні або удосконаленні різноманітних будівельних конструкцій та машин.
  • Item
    Технічна механіка. Статика, динаміка. Практичні заняття
    (ЦНТУ, 2024-05) Філімоніхін, Г. Б.; Пирогов, В. В.; Олійніченко, Л. С.
    Технічна (теоретична) механіка – загальнонаукова дисципліна, яка займає важливе місце в вузівській програмі фундаментальної підготовки спеціалістів. Її розділи “Статика”, ”Кінематика” і ”Динаміка” – відносно самостійні частини курсу, які використовується для вивчення багатьох предметів. Необхідною умовою успішного оволодіння курсом є виконання індивідуальних домашніх завдань. Задачі треба розв’язувати на протязі семестру відразу після розгляду відповідної теми на лекціях, чи практичних заняттях. Поточний контроль відбувається шляхом розв’язання типових задач курсу на контрольних і самостійних роботах, які проводяться після закінчення відповідних розділів. У посібнику сформульовані типові багатоваріантні задачі та приведені приклади їх розв’язання. Посібник відповідає діючій робочій програмі з теоретичної механіки, призначений для студентів електротехнічних спеціальностей і може бути використаний як в навчальному процесі, так і в інженерній практиці.
  • Item
    Технічна механіка. Кінематика
    (ЦНТУ, 2024-05) Філімоніхін, Г. Б.; Пирогов, В. В.; Олійніченко, Л. С.
    Технічна (теоретична) механіка – загальнонаукова дисципліна, яка займає важливе місце в вузівській програмі фундаментальної підготовки спеціалістів. Її розділи “Статика”, ”Кінематика” і ”Динаміка” – відносно самостійні частини курсу, які використовується для вивчення багатьох предметів. Нобхідною умовою успішного оволодіння курсом є виконання індивідуальних домашніх завдань. Задачі треба розв’язувати на протязі семестру відразу після розгляду відповідної теми на лекціях, чи практичних заняттях. Поточний контроль відбувається шляхом розв’язання типових задач курсу на контрольних і самостійних роботах, які проводяться після закінчення відповідних розділів. У посібнику сформульовані типові багатоваріантні задачі та приведені приклади їх розв’язання. Посібник відповідає діючій робочій програмі з теоретичної механіки, призначений для студентів електротехнічних спеціальностей і може бути використаний як в навчальному процесі, так і в інженерній практиці.
  • Item
    Опір матеріалів. Прості види деформацій
    (ЦНТУ, 2024-05) Пирогов, В. В.; Невдаха, Ю. А.; Олійніченко, Л. С.
    Опір матеріалів – загальнонаукова дисципліна, яка займає важливе місце в вузівській програмі фундаментальної підготовки спеціалістів. Необхідною умовою успішного оволодіння курсом є виконання індивідуальних домашніх завдань. Задачі треба розв’язувати на протязі семестру відразу після розгляду відповідної теми на лекціях, чи практичних заняттях. Поточний контроль відбувається шляхом розв’язання типових задач курсу на контрольних і самостійних роботах, які проводяться після закінчення відповідних розділів. У посібнику сформульовані типові багатоваріантні задачі та приведені приклади їх розв’язання. Посібник відповідає діючій робочій програмі з теоретичної механіки, призначений для студентів електротехнічних спеціальностей і може бути використаний як в навчальному процесі, так і в інженерній практиці.
  • Item
    Лабораторна робота №11. Експериментальне дослідження косого згину прямої консольної балки
    (ЦНТУ, 2023) Чайковський, О. Б.; Філімоніхін, Г. Б.; Пукалов, В. В.; Олійніченко, Л. С.
    Дані методичні вказівки і журнали до лабораторних робіт з опору матеріалів запропоновано студентам для студентів технічних та будівельних спеціальностей, для підготовки до заняття та самостійного опрацювання результатів випробувань і підготовки до захисту лабораторної роботи та відповідають програмі курсу «Опір матеріалів» Центральноукраїнського національного технічного університету. Дані лабораторні роботи з опору матеріалів відносяться до типу вивчення механічних властивостей матеріалів, які є основою для розрахунків на міцність, жорсткість та стійкість. Надаються теоретичні основи дослідження механічних властивостей матеріалів та методика механічних випробувань матеріалів. Ознайомлення із стандартами, вимірювальними приладами, випробувальними машинами. Окремо в методичних вказівках, вказана частина кожної лабораторної роботи, яка складається з окремих сторінок і які в свою чергу, можуть бути роздруковані, з’єднані між собою, заповнені, як звіт з роботи.
  • Item
    Лабораторна робота №3. Дослідження механічних характеристик анізотропних матеріалів при стиску. Лабораторна робота №4. Дослідження геометричних характеристик перерізів
    (ЦНТУ, 2023) Чайковський, О. Б.; Філімоніхін, Г. Б.; Пукалов, В. В.; Олійніченко, Л. С.
    Запропоновані методичні вказівки з лабораторних робіт з курсу опору матеріалів відносяться до типу вивчення механічних властивостей матеріалів для студентів будівельних та технічних спеціальностей, для підготовки до заняття та самостійного опрацювання результатів випробувань і підготовки до захисту відповідних лабораторних робіт та відповідають програмі курсу «Опір матеріалів» Центральноукраїнського національного технічного університету. В методичних вказівках надаються теоретичні основи дослідження механічних властивостей матеріалів та методика механічних випробувань матеріалів. Ознайомлення із стандартами, вимірювальними приладами, випробувальними машинами. Кожна лабораторна робота складається з окремих частин – сторінок які можуть бути з’єднані між собою, як звіт з роботи.