Кафедра електротехнічних систем та енергетичного менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/775

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 16
  • Item
    Енергетичний менеджмент та аудит. Лабораторні роботи
    (ЦНТУ, 2023) Плєшков, П. Г.; Петрова, К. Г.; Савеленко, І. В.; Сіріков, О. І.
  • Item
    Енергоефективні технології в теплотехнічних процесах і установках. Лабораторний практикум
    (ЦНТУ, 2022) Клименко, В. В.; Савеленко, І. В.; Босий, М. В.
    Лабораторний практикум та методичні вказівки до самостійних робіт з курсу "Енергоефективні технології в теплотехнічних процесах і установках " для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня зі спеціальності 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" (освітня програма "Енергетичний менеджмент").
  • Item
    Автоматизація контролю та управління якістю електроенергії
    (ЦНТУ, 2023) Плєшков, П. Г.; Солдатенко, В. П.; Савеленко, І. В.; Плєшков, С. П.; Зінзура, В. В.
    В методичних рекомендаціях приведені методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу «Автоматизація контролю та управління якістю електроенергії». В лабораторних роботах розглядаються питання графоаналітичного методу аналізу осцилограм, дослідження режимі роботи систем електропостачання за умов несинусоїдальності та з використанням фільтрокомпенсуючих пристроїв. Приділено увагу приладному контролю показників якості електричної енергії та методиці обробки результатів вимірювань.
  • Item
    Електротехнічні комплеки та системи електроспоживання. Курсовий проект
    (ЦНТУ, 2022) Плєшков, П. Г.; Савеленко, І. В.; Котиш, А. І.; Гарасьова, Н. Ю.
    Збірник з короткими методичними вказівками складено з метою підвищення якості знань по курсовому проектуванню, що видаються студентам і вдосконалення організації курсового проектування. Методичні вказівки містять відомості про об’єм курсового проекту; вимоги щодо оформлення розрахунково-пояснювальної записки та графічної частини записки; перелік глав проектів по електропостачанню промислового підприємства або цеха; перелік листів графічної частини, а також 50 варіантів завдань на виконання курсових проектів по електропостачанню промислових підприємств. Для кожного варіанту курсового проекту задані технічні дані про джерела живлення, схема генплану підприємства, електричні навантаження по цехах.
  • Item
    Автоматизовані системи контролю та обліку енергоспоживання споживачів
    (ЦНТУ, 2022) Савеленко, І. В.; Сіріков, О. І.; Котиш, А. І.
    Методичні рекомендації до виконання самостійних робіт з курсу "Автоматизовані системи контролю та обліку енергоспоживання споживачів" для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня зі спеціальності 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" (освітня програма "Електротехнічні системи електроспоживання").
  • Item
    Інформаційно-керуючі комплекси та системи. Самостійні та контрольні роботи
    (ЦНТУ, 2022) Гарасьова, Н. Ю.; Петрова, К. Г.; Савеленко, І. В.
  • Item
    Нормативно-правова база енерговикористання. Розрахунок теплотехнічних та енергетичних характеристик будівлі зі складанням її енергетичного паспорта
    (ЦНТУ, 2017) Петрова, К. Г.; Савеленко, І. В.
    Методичні вказівки розроблено для самостійної роботи та допомоги під час виконання індивідуального завдання для студентів спеціальності 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" з курсу "Нормативно-правова база енерговикористання"
  • Item
    Методи планування та організації експериментальних досліджень
    (ЦНТУ, 2017) Савеленко, І. В.; Петрова, К. Г.; Зінзура, В. В.
    В методичних вказівках розглянуто основні чисельні методи, які використовуються в курсі «Методи планування та організації експериментальних досліджень». Кожен розділ присвячений окремій темі курсу, всі розділи побудовані за однаковою структурою. Надано необхідні теоретичні відомості, докладно розглянуто розв’язання типових задач з курсу.
  • Item
    Перехідні процеси в електроенергетиці
    (ЦНТУ, 2018) Переверзєв, І. О.; Савеленко, І. В.; Переверзєв, И. О.; Савеленко, И. В.; Pereverzev, I.; Savelenko, I.
    На стійкість системи впливають постійні інерції генераторів станцій, зміна частоти в системі і перехідні електромеханічні процеси в генераторах. Врахування цих факторів, дещо дозволяє розширити можливості забезпечення стійкості, але ускладнює її аналітичне дослідження. В зв’язку з тим, що вплив цих уточнень незначний, то практично можна виконувати розрахунки спрощеними методами. На устойчивость системы влияют постоянные инерции генераторов станций, изменение частоты в системе и переходные электромеханические процессы в генераторах. Учет этих факторов, несколько позволяет расширить возможности обеспечения устойчивости, но затрудняет ее аналитическое исследование. В связи с тем, что влияние этих уточнений незначительный, то практически можно выполнять расчеты упрощенными методами. The stability of the system is influenced by the constant inertia of station generators, the change in the frequency in the system and the transition electromechanical processes in the generators. Taking these factors into account allows you to expand partly the possibility of sustainability, but complicates its analytical research. Due to the fact that the impact of these refinements is insignificant, it is practically possible to carry out calculations using simplified methods.
  • Item
    Енергетичний інжиніринг та менеджмент. Проектування ефективних енергетичних систем
    (ЦНТУ, 2018) Плєшков, П. Г.; Серебренніков, С. В.; Сіріков, О. І.; Савеленко, І. В.
    Розглянуто теоретичні аспекти проектування ефективних енергетичних систем. Розкриті питання електро- і теплотехнічного розрахунку систем енергопостачання, питання вибору раціональних режимів їх роботи, описано методи визначення втрат енергії та розроблювання заходів з енергозаощадження в елементах системи енергоспоживання. Наведено методи підвищення рівня енергоефективності на стадії проектування та під час експлуатації силового устаткування і мереж. Показано приклади організації обліку та розрахунку оплати електроенергії. Розглянуто економічні критерії оцінювання енергоефективних проектів. Наведено приклади практичних розрахунків. Для бакалаврів енергетичних спеціальностей, магістрів та інженерно-технічних працівників, які займаються проектуванням енергетичних систем, питаннями енергозаощадження та підвищення енергоефективності засобами енергоменеджменту.