Причини гальмування розвитку технічної освіти в Англії в ХІХ ст. : соціально-педагогічний аспект

Loading...
Thumbnail Image

Date

2017

Authors

Головко, І. О.

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

ГНПУ ім. О. Довженка

Abstract

У статті розглянуто фактори та висвітлено причини гальмування та уповільненого розвитку технічної освіти в одній з найбільш промислово розвинутих країн Західної Європи дев’ятнадцятого століття – Англії порівняно з країнами на континенті. Досліджено вплив ідеологічних бачень таких соціальних груп, як еліти та буржуазії країни, з одного боку, та філософії принципу невтручання уряду, з іншого, на процес розвитку педагогічної думки та розбудови технічної освіти в період формування національної системи загальної освіти.

Description

Keywords

технічна освіта Англії, розвиток технічних умінь, технічні навчальні заклади, Вікторіанська епоха, technical education and training, underdevelopment of scientific and technical education, full-time and part-time technical schools, Victorian England ideology, laissez-faire principle

Citation

Головко, І. О. Причини гальмування розвитку технічної освіти в Англії в ХІХ ст. : соціально-педагогічний аспект / І. О. Головко // Вісник Глухівського національного педагогічного університету ім. Олександра Довженка. Педагогічні науки : зб. наук пр. - Глухів, ГНПУ, 2017. - Вип. № 2 (34). С. 278‒286.