Механіко-технологічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://dspace.kntu.kr.ua/handle/123456789/760

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 20
  • Item
    Дослідження сучасного стану SIEM-систем
    (Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, 2024) Смірнова, Т. В.; Константинова, Л. В.; Конопліцька-Слободенюк, О. К.; Козлов, Я. О.; Кравчук, О. В.; Козірова, Н. Л.; Смірнов, О. А.
    У цій роботі проведено дослідження SIEM-систем, актуальність застосування яких значно виросла під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Було вирішенозавдання з пошуку найбільш оптимальних рішень відповідно до наступних критеріїв: зручність використання, здатність інтегруватися з іншими рішеннями захисту, цінова політика та особливості. Для цього у роботі розглянутозагальний опис будови та принцип функціонування системи SIEM, визначені можливості та особливості сучасних SIEM-систем, проведено дослідження наступного програмного забезпечення (ПЗ): Splunk Enterprise Security (Splunk), Elastic Security, IBM QRadar SIEM, Wazuh SIEM, Microsoft Sentinel. У результаті дослідження виявлено наступне: сучасні SIEM-рішення дозволяють автоматизувати частину процесів з виявлення та реагування на події безпекового характеру, дозволяють брати під контроль гібридні типи інфраструктури, які можуть включати хмарні середовища, системи віртуалізації та контейнеризації, робочі станції та інші корпоративні пристрої. Вони реалізуються як у вигляді розгортання своїх рішень на власних потужностях, так і у вигляді оренди відповідних ресурсів, надаючи послугу Software-as-a-Service. При цьому наявність великої кількості інтеграцій з різноманітними пакетами ПЗ та системами дозволяє SIEM стежити за відповідністю наявного стану кіберзахисту інформаційної інфраструктури організації певним міжнародним стандартам, як то ISO 27001, GDPR чи PCI DSS. Визначено, що у сучасних SIEM для виявлення аномалій у поведінці систем та користувачів, а також для пріоритизації виявлених вразливостей та пропонування кроків щодо покращення стану кіберзахисту використовуються досягнення у сферах машинного навчання та штучного інтелекту. Розглянуті рішення працюють сумісно з іншими сучасними системами, як то SOAR чи EDR/XDR, що підвищує ефективність SIEM-систем та, як наслідок, операційних центрів безпеки, тому, на думку авторів, відповідні технології заслуговують на подальше дослідження.
  • Item
    Бази даних
    (ЦНТУ, 2024) Босько, В. В.; Константинова, Л. В.; Поліщук, Л. І.; Конопліцька-Слободенюк, О. К.
    Навчальний посібник пропонує теоретичний та практичний матеріал для роботи з базами даних. Розглядаються основні поняття баз даних. Приділяється увага проектуванню баз даних. Описується архітектура баз даних, розповідається про моделювання даних. Розглядається концепція розподілених баз даних. Також описано основні прийоми роботи з БД за допомогою мови SQL. Призначений для студентів, що навчаються за спеціальностями: «Комп’ютерна інженерія», «Комп’ютерні науки», «Кібербезпека та захист інформації» й «Електронні комунікації та радіотехніка». Для полегшення засвоєння наведеного матеріалу надаються ілюстрації та приклади.
  • Item
    Big Data. Лабораторні роботи
    (ЦНТУ, 2024) Босько, В. В.; Константинова, Л. В.; Дрєєва, Г. М.
    В методичних рекомендаціях представлено теоретичний і практичний матеріал для допомоги у виконанні лабораторних робіт з дисципліни «Big Data». Призначено для студентів, що навчаються за спеціальностями «Комп’ютерна інженерія» й «Комп’ютерні науки».
  • Item
    Web-програмування. Лабораторні роботи
    (ЦНТУ, 2023) Мелешко, Є. В.; Босько, В. В.; Константинова, Л. В.; Meleshko, Ye.; Bosko, V.; Konstantynova, L.
    Методичні рекомендації до лабораторних робіт з дисципліни «Web-програмування» для студентів спеціальностей 123 «Комп’ютерна інженерія», 125 «Кібербезпека» та 122 «Комп’ютені науки». Розглядаються основні засоби HyperText Markup Language (Html), основи Cascading Style Sheets (CSS), JavaScript, форми та основи PHP. Вони містять в собі інструкції виконання завдання, теоретичний матеріал до лабораторних робіт і призначені для студентів ВУЗів, що вивчають комп’ютерні спеціальності та можуть бути корисними для школярів, вчителів та просто особистостей, що цікавляться Web-програмуванням. Methodological recommendations for laboratory work in the discipline "Web programming" for students of specialties 123 "Computer engineering", 125 "Cyber security" and 122 "Computer science". Covers the basics of HyperText Markup Language (Html), the basics of Cascading Style Sheets (CSS), JavaScript, forms, and the basics of PHP. They contain instructions for completing tasks, theoretical material for laboratory work and are intended for university students studying computer specialties and can be useful for schoolchildren, teachers and just individuals interested in Web programming.
  • Item
    Web-програмування. Частина 1 (frontend)
    (ЦНТУ, 2022) Босько, В. В.; Константинова, Л. В.; Марченко, К. М.; Улічев, О. С.; Bosko, V.; Konstantynova, L.; Marchenko, K.; Ulichev, О.
    Навчальний посібник представляє теоретичний та практичний матеріал про інструментальні засоби розробки WEB додатків. Розглянуто основні інструменти для розробки динамічних додатків: скриптову мову розмітки гіпертексту HTML5, мову стилю сторінок СSS та клієнтський фреймворк Bootstrap для розробок зовнішнього вигляду та інтерактивності вебсторінок. Також розглянуто засоби мови програмування JavaScript для створення сценаріїв вебсторінок. Призначений для студентів, що навчаються за спеціальностями «Комп’ютерна інженерія», «Комп’ютерні науки» та «Кібербезпека». The textbook presents theoretical and practical material on tools for developing WEB applications. The main tools for developing dynamic applications are considered: HTML5 hypertext markup scripting language, CSS page style language and Bootstrap client framework for developing the appearance and interactivity of web pages. JavaScript programming tools for creating web page scripts are also discussed. The textbook is intended for students majoring in Computer Engineering, Computer Science and Cybersecurity.
  • Item
    Менеджмент інформаційної безпеки. Лабораторні роботи
    (ЦНТУ, 2022) Лисенко, І. А.; Босько, В. В.; Константинова, Л. В.; Lysenko, I.; Bosko, V.; Konstantynova, L.
    Методичні рекомендації висвітлюють організаційні та практичні аспекти виконання лабораторних робіт з навчальної дисципліни “Менеджмент інформційної безпеки” для студентів денної та заочної форм навчання за спеціальністю 125 “Кібербезпека”, а також пропонують рекомендації щодо ходу виконання робіт, підготовки та представлення отриманих результатів. The methodological recommendations cover organizational and practical aspects of laboratory work in the academic discipline of "Information Security Management" for full-time and part-time students majoring in 125 "Cybersecurity", and offer recommendations on the progress of work, preparation and presentation of results.
  • Item
    Бази даних. Курсова робота
    (ЦНТУ, 2021) Босько, В. В.; Константинова, Л. В.; Bosko, V.; Konstantynova, L.
    В методичних рекомендаціях висвітлено організаційні аспекти виконання курсових робіт з навчальної дисципліни «Бази даних» для студентів, які навчаються за спеціальностями «Комп’ютерна інженерія» та «Кібербезпека». Представлено поради та вимоги щодо підбору, опрацювання та викладення теоретичного матеріалу роботи та її програмної реалізації. Описано порядок оформлення пояснювальної записки курсової роботи, її підготовки та представлення до захисту. The methodological recommendations highlight the organizational aspects of the course work on the subject "Databases" for students majoring in Computer Engineering and Cybersecurity. Tips and requirements for the selection, development and presentation of theoretical material of the course work and its software implementation are presented. The procedure for drawing up an explanatory note of the term paper, its preparation and submission for defense is described here
  • Item
    Організація баз даних
    (Лисенко В.Ф., 2018) Сидоренко, В. В.; Константинова, Л. В.; Смірнов, С. А.
    Навчальний посібник представляє теоретичний та практичний матеріал про керування та структуру баз даних. Розглянуто введення в інформаційні системи, питання моделювання даних предметної області, теоретичні мови запитів, освітлюються основні прийоми роботи з базами даних з застосуванням мови запитів SQL. Призначений для студентів, що навчаються за спеціальностями: «Комп’ютерна інженерія» та «Кібербезпека». The textbook presents theoretical and practical material on the management and structure of databases. Introduction to information systems, issues of data modeling of the subject area, theoretical query languages, the basic techniques of working with databases using the SQL query language are considered. Designed for students majoring in Computer Engineering and Cybersecurity.
  • Item
    Організація баз даних
    (ЦНТУ, 2020) Босько, В. В.; Константинова, Л. В.; Bosko, V.; Konstantynova, L.
    В методичних рекомендаціях представлено теоретичний і практичний матеріал для роботи з базами даних за допомогою СКБД MySQL. Дані методичні вказівки продовжують методичні вказівки до лабораторних робіт з навчальної дисципліни «Організація баз даних» (1 частина) для студентів денної та заочної форми навчання. Розглядається робота з БД за допомогою запитів, вибірка даних, DDL, DML, TCL. The methodical recommendations present theoretical and practical material for working with databases using MySQL database. These guidelines continue the guidelines for laboratory work on the subject "Organization of databases" (1 part) for full-time and part-time students. Work with a DB by means of inquiries, data sampling, DDL, DML, TCL is considered.
  • Item
    Бази даних. Частина 1
    (ЦНТУ, 2020) Босько, В. В.; Константинова, Л. В.; Bosko, V.; Konstantynova, L.
    В методичних рекомендаціях представлено теоретичний і практичний матеріал для роботи з базами даних за допомогою СКБД Microsoft Access. Дані методичні рекомендації починають знайомити з основними прийомами роботи з базами даних. Розглядається робота з таблицями, створення зв’язків між таблицями, QBE-запити, побудова інтерфейсу користувача за допомогою форм, макроси, звіти та інші основні поняття. The methodical recommendations present theoretical and practical material for working with databases using the Microsoft Access database. These guidelines are beginning to introduce the basic techniques of working with databases. Works with tables, creating relationships between tables, QBE-queries, building a user interface using forms, macros, reports and other basic concepts.